Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Válogatásról le lehet szokni?...

Válogatásról le lehet szokni? Hogyan?

Figyelt kérdés
Gyerekként is nagyon válogatós voltam, szüleim megengedték, mert gondolták úgyis kinövöm, de nem így lett. 24 éves vagyok, és még mindig iszonyú válogatós. Ha olyan étel van, amit nem szeretek, akkor komolyan, még az étvágyam is elmegy. Ha nagyon akarom, le tudok erőltetni pár falatot, de teljesen felfordul a gyomrom, és pár falatnál tovább egyszerűen nem tudok többet lenyelni belőle. Ráadásul sok ételt nem szeretek, olyanokat is, amit a többség imád, pl lecsó, lángos, rakott krumpli, sült kolbász, szalonna, összes főzelék, stb. Olyan gáz, mert mindenki az gondolja, például párom szülei is, hogy milyen elkényeztetett, meg sznob vagyok, pedig én komolyan szívesen megennék mindent, csak nem megy. Mit csináljak? Le lehet a válogatásról szokni?

2016. jún. 12. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ember ízlése sokat változhat, az tuti. A listádon szereplőket a lecsó kivételével én sem eszem meg, de a lecsót is csak akkor, ha zöldpaprika szinte semmi nincs benne. Pedig sosem voltam válogatós, de az életmódomba nem akármi fér bele, finoman szólva. S abban igenis válogatós vagyok, hogy hogyan készítenek el egy ételt. Nincs ezzel semmi baj, majdnem mindenki ilyen. Ha éheznék, sok mindent megennék, nem halnék éhen az étel mellett, de ha választhatok, nyilván nem eszem olyat, ami nem ízlik.

A te helyzeted speckóbb, rád különösen negatívan hat az ilyesmi, nálam ilyen nincs.


Ha magadra főzöl s azért normálisan eszel, jó ételeket s mindent beviszel, amit kell, akkor nem tartom problémának, hogy nem eszel meg akármit. Egy nyersvegánt (csak választottam egy igen korlátozottan étkező típust) sem egyszerű vendégül látni egy normál embernek, mégsem gondolja, hogy meg kéne változnia. :)

2016. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. A férjem 41 éves, kb. 6-8 féle étel van,amit megeszik.
2016. jún. 13. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok én is. Nagyon ritkán kívánok meg valamit, boltban se tetszik semmi. Általában azért teszek be valamit, hogy éhen ne haljak azért. Sovány nem vagyok, mert eszek csak rohadtul nem élvezem. Legtöbbször semmi kaja nincs vagy olyan amit nem szeretek. Párom és a családja rólam is mindenféle kedveseket gondol, hogy válogatós elkényeztetett hülye p.csa vagyok. Pedig én gyerekként se voltam válogatós.


Amiktől rosszul vagyok: felvágottak, magyaros ételek (paprikás krumpli, rakott krumpli, gulyás, töltött káposzta), puding, halak és minden zsírban tocsogó.


A lecsónak az illatát imádom, de az izét nem szeretem. A lángos izét imádom, de a fele után hánynom kell a zsírtól.

2016. jún. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondd hogy kényes a gyomrod, ezzel nem tudnak vitatkozni. Mégsem akarhatja a rokonság hogy rosszul legyél az ebédtől.

Magadnak főzz amit szeretsz, próbálj újabb és újabb elkészítési módokat és fűszerezést. Hátha valamit megszeretsz.

2016. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Teljes rosszindulat nélkül kérdezem, hogy anyukád jó szakácsnő? Jól főz? Mert én úgy vettem észre, hogy azok nagyon válogatósak, akiknél otthon az anyuka nem főzött valami jól, így sok rosszul elkészített ételt csinált, ami aztán a gyerekben nyomot hagyott és naná, hogy nem szerette.

A volt párom is pl utálta a lecsót. Sosem értettem, hogy lehet. Aztán egyszer ettem náluk. Na, utána már értettem.

Valami borzasztóan félresikerült példány volt. És azt mondta, az ő anyuja mindig így csinálja. Utána egyszer anyum is készített és abból, mikor evett, elkerekedett a szeme, hogy ez ilyen jó is tud lenni.

2016. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

szerintem le lehet

én is válogatós voltam(vagyok) de sokszor ráveszem magam hogy valamit megkóstoljak így most már több ételt megeszek (pl: rakott káposzta stb.)

2016. jún. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!