Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi elhízott és...

Miért van ennyi elhízott és beteg ember nálunk?

Figyelt kérdés
Ennyire nem figyelünk a táplálkozásunkra vagy már ennyire nem futja egészségesebb ételekre? Esetleg információhiány, nem tudjuk melyik étel hasznos és melyik élelmiszer káros? Vagy csak a mindennapi hajtásba már belefáradtak az emberek...

2016. júl. 18. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Mi az átlag magyar alapétele:

Zsíros kenyér hagymával, szalonna, zsíros pörkölt.De jöhet bármi más is, ha kellőképpen zsíros, tömény, tocsogós, húsos.Brrr, ha csak rágondolok, megfájdul a gyomrom.Emellett valóban nincs pénz egészséges ételekre.Mert nem csak a jó minőségű hús, de a zöldség-gyümölcs is iszonyat drága.Ettől függetlenül nem kéne zsíron élni, mert azért létezik alternatíva, csak ízlés kérdése az egész.

2016. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Nézek egy angol ismertető sorozatot. Olyan szinten vannak elhízott emberek,akik az ágyból sem tudnak már kikelni, hogy már külön iparág fejlődött ki a különböző segédeszközök gyártására.

A túlzott elhízás nem csak magyar jelenség.

Nézz körül ...Fornetti, Mcdonald's, pizza. Az emberek nagy részének ezek a termékek vannak a kezükben étkezés gyanánt.

2016. júl. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Az egészséges étrend sem drága, szóval nem az az ok...

Persze, fillérekből csak egészségtelenül lehet enni, de azért kevés ember költ havi párezret ételre... Havi 15 ezerből pedig én már klasszisokkal egészségesebben eszem, mint az átlagember...

Néha elnézegetem a boltban, mások mit vesznek. Drága értéktelen vackokat sok esetben. Én többnyire zöldséget, rizst (bár azt nem én eszem), néha vajat és sajtot...


A zsírral nekem nincs bajom, főleg, hogy sokkal zsírosabban eszem, mint az átlag :D Ez mindig így volt, de amióta egészségtudatosabb vagyok, még sokkal inkább, legalábbis ami az arányokat illeti, mert grammban hasonló a zsírfogyasztásom. A zsíros ÉS szénhidrátdús étrend előnytelenebb, de itt is nagyon számít, hogy konkrétan mit eszik az ember. A zsírok és a szénhidrátok sem egyformák, ugyebár.


Információhiány nagyon van, még ha az ember utánanéz, akkor sem tudja, hogy mi egészséges. Azért van, amiben (szinte) minden csoport egyetért, pl. a zöldségeket kevesen tartják egészségtelennek (persze a modern termesztés miatt megvan a problémájuk a zöldségeknek is), de egyébként nagy a káosz. Ezt fokozza, hogy a különböző embereknek különböző étrend való. Van, aki rosszul lesz a kevés szénhidráttól, van, aki a soktól, nekem szuper a paradicsom, egy autoimmun betegnek rossz...


De az emberek, ezt tapasztalhatod sok téren, lusták, kényelmesek s persze a rövidtávú élvezetek számítanak nekik, az egészségre sokszor nem figyelnek. Ha valaki képes rengeteget dohányozni, most komolyan azt várod tőle, hogy ne a neki ízlő ételt egye, csak mert az nem egészséges? Eh.

Nekem van cukorbeteg ismerősöm, aki azért nem mond le a cukros sütikről teljesen... Én nem vagyok cukorbeteg, de nem eszem cukrot, max. gyümölcsöt, de azt se sokat, csak ha épp érik a kertben. Tudom, hogy nekem így sokkal jobb s nem vesztek a világon semmit a cukor elhagyásával.

De az átlagember igen. Megszokta a töméntelen cukrot a sütikben, kávéban, s hogy ne vegyen cukros szószokat... Az már durva.

Bár jelenleg azért már egyre inkább vannak az ilyen igényeket kielégítő késztermékek... Amik nélkül azért lehet élni, amennyiben az ember egyszerűen normális ételeket eszik sok flanc nélkül (vagy maga készíti a flancosabb dolgokat :)).

2016. júl. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Van igazság abban amit írtak előttem, de nem tudtam nem észrevenni: A fiatalkorú lányok 25-30%-a alultáplált, anorexiás, testi vagy étkezési zavarba szenved.

És van jó pár olyan is aki nem sorolható az ő életkoruk kategóriájába. Én is látom, hogy sok az elhízott, de mikor mindegyikre jut 1 ilyen csaj vagy fiú is (legalábbis errefelé) az furává teszi, hogy nem veszik észre...

2016. júl. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Mert a hagyományos magyar konyha nagyon zsíros, nehéz, sok a koleszterin, szénhidrát benne (fehér kenyér mindenhez, iszonyatosan cukros-margarinos/vajas sütemények stb.).


Szerencsére a fiatalabb korosztály már kezdi felismerni a problémát és ismerkedik a nemzetközi konyhával, egészséges étkezéssel. De főleg az 50+os korosztálynál nagy probléma, hogy azt hiszik az agyonfőzött-vitaminmentes-lisztes főzelék "egészséges", holott csak hízlal és felviszi a cukrot :(. A saláta meg a majonézes borzadály, zöldsalátához köze nincs, és még egy jó nagy karéj fehér kenyér is jár mellé. Az olyan népszerű szennytermékekről, mint a párizsi, májkrém, stb. ne is beszéljünk :(

2016. júl. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Havi 15 ezerből mit lehet enni!?
2017. dec. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Elsősorban az elterjedt dohányzás és alkoholfogyasztás miatt, legaláébis a betegségek elsősorban ebből jönnek, plusz ott a mozgashiany is, ami az elhizashoz vezet.
2022. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!