Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nem tudom kiszámolni hogy...

Veszelszkiandi kérdése:

Nem tudom kiszámolni hogy mennyi kalóriát vittem ma be a szervezetembe help?

Figyelt kérdés
Reggel ettem egy szelet durum kenyeret 3 szelet szalámival és 1 kis szelet sajtal!délbe fél tányér húslevest tészta nélkül!3 kicsi héjjába sült krumplit és 2 harapásnyi csirke combot

2016. júl. 25. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A reggelid körülbelül 160-200 kalória lehetett, az ebéded össz-vissz olyan 300 maximum, ha zsíros volt a húsleves. Egyél valamit, hogy nem vagy rosszul?


Egyébként minden az összetevőktől függ, mondhatom én mennyi a húsleves kalóriája, ha összefüggő zsírréteg volt a tetején, meg az se mindegy, a kenyér akkora szelet volt, mint a tenyerem, vagy mint az alkarom, a szalámi milyen zsíros volt, stb.

2016. júl. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha viszonylag pontosan akarod, akkor mindent mérned kell. Egy alaposabban vegyes zöldséglevesnél nekem 17 mérés már elég is, de annyira pontosan nekem nem kell, egyszerűen egyszer kimérem, kiszámolom, s ha hasonló levest készítek, ugyanolyannak tekintem. De az nem jó, ha néha duplaannyi zsír megy bele...

Adatbázisokat is lehet használni az ételekre, de úgy iszonyatosan nagy tévedések lehetnek, az étel súlyát pedig akkor is tudni kell. A tányér nem egzakt mértékegység. A kis szelet és a harapás sem.

Régen számolok kalóriát, de mérések nélkül nem tudom megtippelni, mennyit ettem, amennyiben nem közel ugyanúgy eszem mindennap (márpedig nem).


De túl keveset vittél be, az tuti.

2016. júl. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
gondolom, fogyózol, mint az állat. ez kb a legrosszabb, amit csinálhatsz, túl keveset eszel és nem olyat, amilyet kellene. ez a kalóriaszámlálgatás amúgyis elég buta dolog.
2016. júl. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2016. júl. 26. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!