Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen érzés alkoholistának...

Milyen érzés alkoholistának lenni?

Figyelt kérdés
Vannak itt olyanok, akik nem tudják hol a határ az ivásban ? Esetleg alkoholisták ? Miért jó az ?

2016. aug. 14. 21:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem azért isznak, mert jó nekik, hanem mert függnek tőle
2016. aug. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
91%

Legtöbben valamilyen kudarc, bánat, kilátástalanság miatt isznak.

Nem tudnak együtt élni a tudattal vagy nem tudnak aludni.

Ilyenkor jön a pia meg a drog.

Utána meg már azért isznak mert rákapnak.

Ritka, hogy valaki állandóan bulizik és úgy kap rá.

Mondjuk a szomszédom így lett alkesz, pincér volt, állandóan ittak zárás után.

2016. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
Amig körülöttem mindenki mindenhol magába forduló depressziós búval b6szott roncs, addig én meg mindig mindent pozitivan látok, apró dolgoknak is tudok örülni.
2016. aug. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Phoney ***** válasza:
100%

Az alkoholizmus kényszeres alkoholfogyasztást jelent. Senki nem mondta, hogy összességében jó. Skizofrénnek lenni miért jó? Nem jó, mégis sokan „csinálják”.


Az alkoholfogyasztás egyébként eufóriával jár, ez a „jó” része. „Jónak” tekinthetjük benne az érzelmi tompultságot is, ami megszabadítja a fogyasztót az érzelmi feszültségektől, és ez valamennyire kiterjed a részegség utáni napra is.


Egyébként az alkoholista egy jó ideig normális embernek érzi magát, legfeljebb az fordul meg benne, hogy kicsit egészségtelenek az ivási szokásai, kicsit kevesebbet kéne inni. Az ember általában csak akkor azonosítja magát alkoholistaként, ha már elég kárt okozott az életében ahhoz, hogy ezt a fátyolon át is észrevegye. (Vagy akkor, ha nem tudja, mi az az alkoholista, és csak egy vicces szónak hiszi a nagyivóra.)

2016. aug. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

Az elején jó,mert nem veszed észre hogy az vagy.A végén rossz,mert már aludni se tudsz és átszövi a mindennapjaid.Nem tudsz meglenni nélküle és mindig keresed az alkalmat,hogy ihass.

Én az voltam (remélem),a végén napi 8-10 sör + 2-3dl tömény.

2016. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És hogy sikerült lejönnöd róla ?
2016. aug. 17. 17:07
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Olyan nincs, #5-ös, aki csak volt alkoholista. Aki az volt, az is marad. Lehet absztinens, lehet száraz, de ugyanúgy alkoholbeteg marad. Én 24 éve vagyok absztinens, de tudom azt, hogy hamar elindulnék a lejtőn, ha újra inni kezdenék.
2016. aug. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És már egyáltalán egy kortyot sem ? Ünnepekkor , stb.. ?
2016. aug. 17. 19:26
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Két éve szilveszterkor ittam egy fél pohár pezsgőt, de azon kívül se azóta, se előtte semmit.
2016. aug. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
87%

Tudom,hogy nincs végleges gyógyulás.A "remélem"-et arra értettem,hogy nem jön vissza.A veszély mindig fennáll a visszaesésre.Többször megesett és olyankor 3-6 hónap intenzív ivászat lett a folytatás.Elég hozzá egy pohár v. üveg bármi.

Az abba hagyásokat az segítette,hogy fizikálisan (álmatlanság,fájt az oldalam,vert a víz,folyamatos magas vérnyomás és pulzus) és pszichésen (folyamatossá váló depresszió,rossz emlékezet,enyhe paranoia,1-2 alkalommal fura dolgokat láttam) is magam alá kerültem.

Még csak 2 hónapja tart az új "tisztaság" (rekord).

Beújítottam és testmozgással próbálkozok.

2016. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!