Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Laktóz érzékenyek, milyen...

Laktóz érzékenyek, milyen tejet, tejterméket tudtok enni? Semmit?

Figyelt kérdés
2016. okt. 2. 22:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok laktózérzékeny, de szinte semmi laktózt nem eszem.

Nem érzem problémának a tejtermékek hanyagolását, annyi más étel van. Nem mondom, régebben még ettem 1-2 olyan ételt, amibe elvileg kell tejföl (s nagyon szerettem a tejfölt, túrót és tejet már nagyon sok éve nem ettem, amikor tejfölt még igen), ott nagyon pici kesu-kókusz valamivel helyettesítettem a sok tejfölt, meglepően jól működött, pedig teljesen más volt, de utána egyszerűen elhagytam azokat az ételeket, amikbe tejföl kellett. Ettem mást. A gabonák elhagyása nagyobb lépés volt.


Kókusztejet használok, gyakorlatilag mindennap. Magam készítem, mert úgy olcsó és finom, friss, édes. Kókuszkrémet bontok néha, de azoknak mellékízük van s közel sem olyan édesek, mint a kókusztejem... De pár ételhez kell a töménységük.

Túrót nagyon régen nem használok, de amióta tudok a létéről, totut igen (azt is magam készítem). Nekem nagyon ízlik, csak ugye iszonyúan kalóriaszegény, ami speciel szálkásításkor jó tud lenni.


Az érlelt keménysajtok laktózmentesek, ha jól tudom, az néha előfordul kis mennyiségben.

Sőt, vajat is eszem, abban szinte csak zsír és víz van s mint nem laktózérzékenynek, ez belefér. Kipróbáltam a tisztított vajat is, de tönkrement a vaj finom íze.


A bolti laktózmentes tejeket s pótlékokat (a kókuszkrém kivételével) nem ismerem.

2016. okt. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!