Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kitaláltátok már a karácsonyi...

Kitaláltátok már a karácsonyi menüt?

Figyelt kérdés
Csak aki gondolkozott rajta, az természetesen ne, akinél minden évben ugyanaz van! :)

2016. nov. 29. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A facant mar megvettuk porkoltnek. Remelem sikerul venni pontyot a lengyel boltban, akkor rantott ponty, meg rantott hus, bar az utobbi nem ujdonsag. Ha minden igaz, akkor a lidl-ben van korte palinka utanzat. Ami viszont a lenyeg, iden lesz klasszikus brit karacsonyi edesseg, mint mince pie, meg a christmas pudding.
2016. nov. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Nem, de alakul, ez tőlem nagy szó, aznap délután szoktam eldönteni, mi lesz...

Újítok. A franciasaláta (rengeteg töltött tojással) csak kicsit extra (gyerekkoromban mindig az volt, de az elmúlt 15 évben vagy egyszer csináltam, azt se karácsonykor), a töltött káposzta nagyon, mivel huszonpár éve egyszer ettem, nem lesz benne hús (abban az egyben sem volt) és bizonyára rizs sem, ezeket gyerekkoromban is zavaró tényezőknek tartottam, tudom, hogy ez így más étel, de töltött és káposzta és igencsak hozni fogja az eredeti hangulatot, remélem. Mézes is lesz (közönséges, épp csak gluténmentes), de ez sem újdonság.

Nem valami érdekfeszítő menü, de finom s nosztalgikus.

(De ha mást kívánok vagy akár semmit, akkor az lesz. Bár ezt nem hiszem.)

2016. nov. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Az én menüm:


Húsleves, Halászlé

Töltött tyúk

Rudba fasírt jó sok tojással a közepén :)

Töltött csírkecombb

Rántott sertéskaraj, csírkemell

Töltött káposzta

Töltött dagadó

Savanyú uborka, ecetes paprika, savanyúkáposzta

Párolt rízs és krumplisláta


Sütik: Kókuszgolyó

mákos, diós beigli

rákóczi túrós

üdítő szelet

mézes (anyósomtól tanultam isteni)


A töltött húsikat különböző töltelékkel fogom csinálni :)

2016. nov. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valamilyen borleves és tárkonyos raguleves előételnek, aztán dán rakott csirke és almás-sajtos göngyölt pulykamell főételnek. Desszertnek bejgli, non plus ultra, esetleg brauni és hókifli, borkeksz vagy torták.
2016. dec. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!