Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nektek mi a kedvenc ételetek...

Nektek mi a kedvenc ételetek és miért? Mikor főztétek először? Melyik a legjobban utált ételetek és miért?

Figyelt kérdés
2016. dec. 21. 22:20
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Nekem a kedvencem fuszeres csirkemell enyhen fuszeres rizzsel. Akarki akarmit mond nekem nagyon bejon.. 2 eve szoktam ra. Ha tehetem heti 1x ezt csinalok magamnak ami 3 etkezesre, 2 napra eleg :)
2016. dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Noblesse Oblige ***** válasza:
88%

Harcsapaprikás. Sosem készítettem el a konyhában. Mindig étteremben ettem. Egyszer párommal étteremben voltunk ez volt az ajánlat túrós csuszával. Akkor lett szerelem.

De én sosem csináltam, mert nem tudom, hol érdemes harcsát beszerezni. (és igazából halakat nem is szoktam főzni, a mirelit meg kudarc)


Nincs nagyon utált. Az olíva bogyót nem eszem meg, mert olyan mint az abroncs gumi. Szagra is, ízre is, állagra is kb. (nekem) Szóval görög salival, olívabogyós pizzával senki nem fog levenni a lábamról :P

2016. dec. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Kedvencem a paradicsomos káposzta, még nem főztem. Számomra a sült csirke a legundorítóbb, büdös és száraz egyszerre.
2016. dec. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedvenc az egészben sült töltött csirke rizzsel. 12 éves voltam amikor megtanultam. A legutáltabb étel pedig a kelkáposztafőzelék.
2016. dec. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Amerikai édes csirke. Még soha.

Brassói. Nem tudom.

2016. dec. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

töltött káposzta vagy krumplis tészta, nem tudok dönteni. az elsőt sose a másodikat meg nagyon régen csináltam.

a legundormányabb meg máj, a többi szerv, és a nagyon rágós dolgok.

konkrétan az elsö kettőnek az íze se tetszik, viszont a harmadikkal együtt még hányingerem is van.

2016. dec. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mindegyikőtök ugyanazt utálja mint én:D Nekem minden amiben van hagyma.Nem ízesítőként hanem mondjuk karikára vágva🤢
2016. dec. 22. 07:32
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

kedvenc? nos az a paprikás krumpli, amit én főzök. Füstült kolbász karikák, kevéske sonka, és jóminőségű virsli karikák szerényen.

csak nyáron: rebarbara szósz, egres szósz, kapor szósz.


hogy mi az amit kerülök? a lehetetlenül megsütött, belül még nyers/véres csirkecomb, ráadásul halízű..ettől sugárban okádok.

még a vese, a tüdő, és a rosszul elkészített resztelt máj, a mosatlan pacal.


(titokban a legkedveltebb a jóminőségű gyros mindennel körítve, és az emberes méretű hamburger minden jóval.

2016. dec. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Jó kérdés. Gyermekkoromban a paprikáskrumpli (szigorúan hús nélkül) és a töltöttkáposzta (kizárólag rántással és sok tejföllel s lehetőleg a töltelék nélkül, tudom, hogy ez így fura) volt.


Most már talán a töltött tojás vagy egy zöldborsós, tandori masalás étel, aminek nem tudom, mi a neve.

Paprikáskrumplit már nem eszem (a fritőzben sült spirálkrumpli az egyik kedvenc), a töltöttkáposzta visszajött, 40 évesen életemben először megfőztem és továbbra is szeretem, s továbbra sem érdekel a töltelék, bár van benne (hús nincs).


Legutáltabb? A csirkemell esélyes vagy bármilyen hús gyümölcsszósszal (a szarvassült almás krumplival jó, de amúgy nem bírom a gyümölcs-hús kombinációt). De még a csirkemell is elkészíthető viszonylag ehetően, van az a pácolás, zsírmennyiség és fűszer... Ami igazán utált, olyat nem ismerek, mert olyat még nem ettem, szerencsére.

Gondolom, az extrém zsírszegény és az erősen szénhidrátos ételektől mennék a falnak. Bár a zsírban tocsogást sem szeretem,, csak az nekem mást jelent, mint az átlagnak.

Vagy ha valamit nem az ízlésem szerint készítenek el, pl. lecsó sok paprikával. Ja igen,főtt paprika, azt utálom. Úgyhogy a töltött paprika és a normál lecsó (mert az enyémben szinte semmi paprika nincs) nevezhető utáltnak.

2016. dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A főzést kihagytam. Az első paprikáskrumplimra nem emlékszem, valamikor tiniként főzhettem először. A töltöttkáposztát írtam, az tegnap volt, 40 évesen.


Hogy MIÉRT szeretem s utálom? Ízlés. Megmagyarázhatatlan. A krumplit és a savanyúkáposztát eleve nagyon szeretem. S a tojást is, mindig azt eszem.

2016. dec. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!