Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nektek mi a kedvenc ételetek?...

Nektek mi a kedvenc ételetek? Mit szerettek a legjobban?

Figyelt kérdés
Én mindenevő vagyok, sok nemzet konyhájáért rajongok. Sok kedvencem is van, mégis biztos vagyok abban, hogy sok olyan étel van, amit még nem kóstoltam. Ez a kérdés azért született, hogy hátha felfedezek a válaszotok között olyat, amit még nem próbáltam, vagy amit még nem ettem. :)

2014. júl. 22. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Mi szoktunk készíteni egy ételt, ami nem túl elterjedt, tejszínes(vagy tejes, kis liszt van benne)-kapros-kukoricás csirke (mell felaprítva), rizzsel. Önkiszolgálóban láttam már hasonlót, tejszínes csirkeragu néven, volt ahol petrezselyemmel, volt ahol valami másik zöldfűszerrel (nem akarok hülyeséget írni, talán tárkonnyal), szerintem kaporral a legjobb. A kapros verzióval már találkoztam palacsintatöltelékként is.
2014. júl. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
83%
Brokkolis csirke kukoricás rizzsel, nyilván ismered, de jó sajtosan isteni finom!!! :D Rántott tejbegríz fantasztikus, illetve ha vaníliás pudingport keversz túróval, tök jó krémtúrós íze lesz, tölteléknek is fasza, meg úgy magában gyümölccsel pl. nyári desszertnek. Persze nem szabad túlzásba vinni, mert nem a legdiétásabb étel... Amit még gyakran csinálok (bár télen jellemzőbb), az a tökipompos, más néven kenyérlángos, nagyon fincsi, ráadásul azt dobok rá, amit akarok, úgyhogy fogynak a maradékok is közben. Házi készítésű nudli fahéjas cukorral isteni. Bundás alma szintén finom, bár eddig nem túl diétás kaják, amiket felsoroltam. :D És ugye a kínai konyhából a szezámmagos csirke... házilag is nagyon egyszerűen elkészíthető! Nagyon sokat tudnék még írni, mert imádok enni, de hagyok mást is szóhoz jutni. :D
2014. júl. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es, jól hangzik, a kapros verziót el fogom készíteni, kapros csirkés ételt még nem ettem. :))

2-es, hát tudod egyformák vagyunk ezen a téren, én is nagyon szeretek enni és az általad említett dolgok a kedvenceim többek között! Pl lángost nagyon sűrűn készítek, és a kínai dolgokért is oda vagyok, főleg a pirított tésztáért. Egyedül a tejbegrízes pudingos desszertet nem ettem még, de erre is sort kerítek majd! A brokkolis ételek pedig egyszerűen verhetetlenek! :))

2014. júl. 22. 18:11
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a cézársaláta és a hideg nyári gyümölcsleves :)
2014. júl. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!