Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti hogyan, milyen gyakran...

Ti hogyan, milyen gyakran jártok vásárolni?

Figyelt kérdés
Elmentünk 3án vásárolni és amiket akkor láttam, azok alapján tettem fel a kérdést. Sokaknak megjött akkor a fizetése, de láttam, hogy zsugorjával vették a coca colát, a sört meg minden olyasmit amut csak a szemük kíván meg, mert nem fontos. Mi hónap utolsó hetében is tele szoktuk pakolni a kosarat és néztek minket, hogy miből telik erre, mert mindenki csak kenyérért, zsemléért meg felvágottért ment..pedig nekünk sincs sok pénzünk csak mi múlt hónapban kipróbáltuk, milyen, ha listával megyünk és csak heti egyszer. Igaz, több időt igényel maga a listaírás és a menütervezés, hogy zöldséges és húsos étel vegyesen legyen, de azt figyeltem meg, hogy így marad hó végére is. Ti hogy csináljátok? Hogy jártok vásárolni és mennyi a keret rá?
2017. febr. 8. 07:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szinte egyáltalán nem járok boltba, csak pár nagyon alap cuccot szoktam venni, reggelire veszek pékárut, ebédet, vacsorát rendelek valahonnan.
2017. febr. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Élelmiszert, romlandót (pl. felvágottat, kenyeret, alapanyagot főzéshez) kb. minden héten. A tartósabb élelmiszereket és a fogyóeszközöket (sampon, tusfürdő, mosószer, WC papír stb.) pedig minden hónapban. Persze azt is nézzük, hogy ezek közül melyik a nem túl drága. Boltba (penny, tesco, lidl) ritkán megyünk, inkább a piacon vásárolunk, a vegyi árut meg a kínaitól.

Nekünk fejenként 30e Ft keret van rá (2 fő). Viszont ebből is próbálunk úgy kijönni, ahogy lehet. Kóla, meg az ilyen cukros üdítők helyett inkább szörpöt veszünk és kedvünk szerint hígítjuk, vagy teát főzünk (hogy mégse mindig csapvizet kelljen inni).

2017. febr. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én azt akarom kipróbálni, hogy amikor vesszük a zöldséget, gyüomit legyen smoothienak való is belőle.
2017. febr. 8. 07:56
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Úgy csinálom már évek óta, ahogyan te azt most próbálgatod! :))

A havi pénzt elosztom annyi hétre, amennyi a következő fizuig (nyugdíjig) van, azon belül igyekszem maradni.


Leginkább hetente 2x, de ha lehet, akkor 1x megyek boltba, és kizárólag csak cetlivel!!!


Nem akkor írom meg, amikor indulni akarok, hanem amikor bármiből is azt látom, hogy elfogyott, vagy pár nap múlva el fog fogyni. A hűtő, előszoba szekrény, akármi tetején legyen egy jegyzettömb + toll, rögtön felvésem, ami fogyóban van. Indulás előtt már csak a napi szükséges kenyér, tej, felvágott, krumpli, hasonlókat kell rávésni!


Általában pénteken indulok, és akkor már tudom, hogy hétvégén mit főzök, tehát annak megfelelően vásárolok. A zöldségféléből is kb. egy hétre valót veszek, a többi romoljon a zöldségesnek! Mivel kenyér-tej-hasonlókból egy hétre valót nem veszek, így még kb. kedden/szerdán lemegyek ilyen apróságokért, de az már csak a pótlás péntekig.


Ha persze valami akciósba futok bele, akkor abból bevásárolok, de azt is tudom, hogy annak az ára a következő hetekre félretett keretből jön le, tehát gond egy szál se! :))

Menni fog az, és hidd el, hogy így valóban még a hónap utolsó hetében sincs (nagy) gond. :))

2017. febr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Én megyek szinte minden nap, de pl üdítőt mi is egyszerre veszünk sokat. Teljesen véletlenszerű hogy mikor, amikor nagyobb helyen vásárolok vagy amikor elfogy. Nem kell kicentiznünk a havi kajapénzt.
2017. febr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

A nehéz, és elálló dolgokat házhoz szállíttatom, havonta egyszer.

Heti egyszer piacra megyek. Körülbelül ennyi.


Menüt azt tervezek, de nem azért, mert spórolok, hanem azért mert nem dobok ki élelmiszert a kukába, miközben a világ másik felén meg éheznek.

2017. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi akkor úgy látom, nem szokatlan ez tőlünk. Csak mert úgy néztek ránk, hogy hónap végén is vásárolunk, mintha ufok lennénk. Én menüt azért írok, mert hiába veszek csirkemellet, hogy gyrost akarok csinálni, ha nincs otthon hozzá minden, fejből nem jut eszembe, akkor bukhatom. Párom mondta, tárazzunk be előre húsokból a szépre, de szerintem nem jó ötlet, mert én még fejből nem tudom, hogy adot húshoz mit akarok főzni és, ha kimarad valami, akkor lehet megint boltba menni. És tudom magamról, hogy akkor ez is kell az is kell..
2017. febr. 8. 13:23
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A húsokat valóban úgy csinálom, hogy amikor akciós,akkor veszek belőle többet, és már eleve úgy csomagolom, fagyasztom le, hogy a cetlit is mellé rakom: pl. csirke-pörkölt, szeletelt máj, pulyka-comb, sertés rántani... és amikor valamelyiket sütni-főzni akarom, akkor bevásárolom a hozzá szükséges köretet, egyebet.
2017. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Hetente egyszer nagybevásárlás, kenyér-tej péknél kisboltban ha elfogy. Üditőt cukros dolgokat nem iszunk, csak elvétve. Vizet minden hétre 4x6-t/ 2főre. Hust én is akkor veszem amikor szépet találok/fagyasztó, de bármikor elő tudok állítani egy ebédet. Én szeretek ugy vásárolni, amikor felbontom az utolsó csomag akármit, következő vásárlasnál pótolom, igy mindig van egy tartalék.
2017. febr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2-3 naponta kenyér ( én nagyon kenyeres vagyok) . Hetente egy nagy bevásárlás. Mindig írok listát és nézegetem az akciós termékeket. Vegyi áru wc papír fogkrèm dezodor stb 2 havonta kb. Üdítőt sose iszunk. Egèszségtelen és drága. Húsokból csirkét szoktunk. Tonhalat és sprotnit. Sok salátát és zöldséget. Bár a paprika most drága de a vitaminok miatt kell. Néha veszünk zsemlét mert pl ha halászlét eszünk ahhoz nem jó a teljes kiörlésű kenyér. Néha csokizunk. Kb ennyi. Felesleges hül.yeségeket és nasit nem veszünk. Pékárut csak akkor ha messzire utazunk és nincs idő szendvicset csinálni. Én margarint használok abból egy doboz kb egy- másfél hónapig is elég. Én most nem dolgozom de mikor volt melóm többet kellett költenem akkor több zsemlét vettem, többet mindenből mert többet mozogtam. Jaa imádjuk a mézes kenyeret. 5 üveggel veszünk egyszerre. 5-6 hónapig elég.
2017. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!