Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit milyen kaját visztek...

Mit milyen kaját visztek magatokkal a suliba?

Figyelt kérdés

Sajnos a kenyérből (szendvics), JóReggelt kekszből, meg müzliszeletből elegem volt, meg azok nem is túl egészségesek.


Ti mit visztek magatokkal? Tudtok adni ötletet? Én korpás kekszre gondoltam, de az elég laktató?



2017. febr. 10. 19:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
86%
Én szendvicset viszek, de nekem is elegem van már belőle. Még jó a sajtos pogácsa vagy rúd...vagy fornetti, vagy ilyesmi.
2017. febr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Korpás keksz az aztán minden csak nem laktató.


Előző délután vagy este 10-15 perc alatt össze lehet dobni egy csomó jó kaját. Saláta csirkehússal, avokádókrém, keverhetsz kőrözöttet. Utóbbiakhoz valami kis keksz vagy kenyér és már is izgalmasabb mint a megszokott szendvics és friss alapanyagok vannak benne.

2017. febr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcssaláta, sült hús, egy dobozban felvágott, sajt, zöldség.
2017. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Ezek a válaszok basszus! :) Most komolyan, láttatok már olyat, hogy egy iskolás csirkés salátát, meg sült húst húz elő a tatyójából tízórai szünetben? Jó hogy nem halat, hurkát, vagy pacalt javasoltok.


Mi anno minden reggel bementünk suli előtt a pékségbe, ott vettünk különböző péksütiket, fornettit. De volt hogy csak kiflit, és otthonról vittem hozzá 1-2 doboz joghurtot, plusz valamilyen gyümölcsöt.

2017. febr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó:Bőven láttam, hogy valalki rizset/salátát és csirkét evett, sőt rántott húst,spagettit,franciasalátát stb.
2017. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Lekváros kenyér, zsíros kenyér, szalonna, kolbász, pogácsa, palacsinta. Szóval eléggé változó.
2017. febr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

# 4


Én pl rendszeresen vittem magammal csirkemelles salátát vagy fagyasztott zöldségkeveréket megpárolva kis hússal. Vittem magammal egy villát és a kis dobozomból megettem, senki nem nézett hülyének, más is hordott rendes kaját. Persze egy ilyen kaját megcsinálni kb. 8 perccel több idő mint fornettit venni, de de nekem igényem volt rá hogy zöldséget és húst egyek, ne ipari mennyiségben gyártott fagyasztott péksüteményt.

2017. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nagy rajongója vagyok a japán "bento" tízórainak. Mindig valami változatos kaját viszek. Pl.:

-Kőrözött, teljes kiőrlésű keksz, zöldségek

-alma + sajt felkockázva (akár egy fogpiszkálóval is megehető)

-rizs, vagy köles párolt zöldséggel, tojással

Nyugodtan vihetsz hozzá egy csinos evőeszközt

Nem fogok belinkelni semmit, mert rengeteg oldal van, amin ötleteket találhatsz, csak írd be, hogy "bento". A japán gyerekek nagy része bento dobozokban viszi magával az ételt a suliba.

2017. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a zabkása a kedvencem, ezerfélét lehet variálni. Este összeállítom egy befőttesüvegben, megy bele gyümölcs, dió, amit épp kívánok, reggel forróra mikrózom, aztán lezárom az üveget, és tízórai szünetben még langyos.
2017. febr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Édes cuccok:

- otthon készített zabkeksz

- házi mogyoróból és 100%-os kakaóporból készített nutella

- házi chia pudding zabtejből, kakaóporból, gyümölcsökkel

- natúr joghurt gyümölcsökkel

- zabkása mézzel vagy gyümölcsökkel vagy kakaóval


Sós:

- teljes kiőrlésű vagy magvas zsemle/kenyér/kifli zöldségekkel, sajttal, salátával, az egyik kedvencem pl. az avokádó+aszalt paradicsom+mozzarella+rukkola kombó

- olajos magvak

- hummusz

- olajbogyó fetával, paprikával

- caprese saláta

- marinált gomba

- hideg uborka/avokádókrémleves, gazpacho

- sajttál gyümölcsökkel, olajos magvakkal

2017. febr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!