Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy hétig kellene kijönnöm...

Egy hétig kellene kijönnöm kb.7500 ft-ból. Tudnátok tanácsot adni, miket vegyek?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, huszadikán fognak utalni majd pénzt a szüleim, addig 7500 ft-m van. Mindig be tudom osztani a pénzem, de sajnos most váratlanul sok kiadásom volt, mert bőrgyógyászhoz kellett mennem (nagyon durva kiütéseim voltak, úgy éreztem, nem várhat - nyilván a doki ára és a krém, amit felírt nem egy olcsó mulatság :().


Az alábbiak vannak itthon:

- olaj, só, cukor, fűszerpaprika

- fűszerek: fokhagymapor, oregánó, bazsalikom, kakukkfű, lestyán, római kömény, fahéj

- egy kicsi üveg méz, egy 400 grammos üveg kajszibarack lekvár

- liszt, búzadara, kakaópor, egy zacskó zabpehely

- hűtő: fél fej káposzta, egy nagyobb répa, egy üveges salátaöntet, fél flakon mustár

- fagyasztó: francia saláta keverék (talán a felét használtam el, tehát úgy fél kg maradhatott)


Tudom, hogy sok ilyen kérdés volt már, és nézegettem is, fogok magamnak sütni kenyeret, biztosan veszek tésztát meg krumplit, csak olyan nehéz előre tervezni, sajnos még új vagyok benne, hogyan kellene vezetnem egy háztartást.


Köszönöm előre is a hasznos válaszokat! :)


2017. febr. 12. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
7500 forintból röhögve ki lehet jönni egy hétre, mmég akkor is, ha nincs otthon semmi kaja. Én heti 3ezret költök kajára és sosem éhezem
2017. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Siiimán kijössz😀

Én zöldségpörköltet csinálnék rizzsel, utána valamilyen krémlevest, a hétvégére pedig tepsis krumplit fasírttal (én lencséből/babból készítem.

2017. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
77%

Nem értem mi a problémád.

Minek sütsz kenyeret? Ha egyedül vagy, akkor megeszel naponta mondjuk öt zsemlét, kettőt reggelire, kettőt ebédre egyet vacsorára, az naponta mondjuk száz, százötven forint, egy hétre az 700-1000 forint. Veszel hozzá májkrémet, mint mondtad van mézed és lekvárod, káposztád, mustárod, nem kell mindig ugyanúgy enned.

Mint mondtad van zabpelyhed, veszel két doboz tejet, az 360-400 forint, jelenleg májkrémmel, zsemlével együtt kétezer forintnál tartasz.

Vehetsz minden napra egy zacskós levest, ez plussz hétszáz forint. 2700nál tartunk, és éhen már nem haltál.

Nem azt mondom hogy egészséges meg kiegyensúlyozott, de egyszerű és olcsó, leginkább olcsó. Neked háromszor ennyi pénzed van mint amit most leírtam, vagyis vehetsz akár tojást rántottának, meg tésztát, hozzá paradicsomszószt hogy főzz egy lowbudget bolognait....

Éhen nem fogsz halni, ne aggódj.

2017. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Az 1070 ft egy napra.

Hétfő

Veszel tejet, reggelire eszel zabpelyhet. Ebédre veszel tejfelt, a zöldségkeverékből finomfőzelék lesz, ill veszel egy doboz tojást. Vacsorára csinálsz bundáskenyeret.

Össz: kb 200, a tejföl 300, a tojás 300, a kenyér 200 = 1000

Kedd

Mivel előző nap max 3 tojást használhattál el, reggelire eszel tojásrántottát paradicsommal, a kenyérből maradt még. Ebédre veszel csirkecombot, most 300 forint nálunk, pörinek megcsinálod, spagetti tészta 200 forint. Vacsorára a maradék tojásból (5 db) csinálsz omlettet. Ez újabb két db tojás és még mindig van 3 db. Össz: csirkecomb 300, tészta 200 ez így 500 ft. Ja meg a két paradicsom max 100 ft. A pörkölt főzésénél el ne felejts tunkos kenyeret enni :)

Szerda

Reggelire tükörtojás

2017. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Kenyér, margarin, tömlős sajt, tömlős májkrém, néha egy kis szalámi és trappista is belefér.

Meg persze paradicsom.

Az édeseket amit írtál nekem két hónapra elég lenne mert húsevő vagyok.

Nekem heti 10k apanázsom van, a fenti elfogadható menüvel még marad pénzem sörre, újságokra, egyéb apróságokra.


Meg amiket írtál hogy otthon vannak, az azért elég sok cucc, azok mellett max 2000et kell kajára költened.

2017. febr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Szinte bármit ehetsz (jó, luxusabb dolgokat nagy mennyiségben nem), ez remek összeg, soha életemben nem költöttem többet, kivéve, amikor éttermeztem nyaraláskor. Bármilyen étrenden el lehet lenni ennyiből. A nagyon drága hozzávalókkal kell csínján bánni, de amúgy tényleg gyakorlatilag bármit ehetsz. S ha nagy a kalóriaigényed, akkor pusztán a pluszkalóriát olcsóbb ételből vidd be. Maximum kivételesen nagy fehérjeigénynél kell jobban odafigyelni, hisz a fehérje azért költségesebb szokott lenni.


Más lenne, ha nem lennének alapdolgok, mert a semmiről az első bevásárlás picit húzósabb, de itt ilyenről szó nincs.


Sokan komplett családot élelmeznek ennyiből, arra is lennének ötleteim, de szerencsére nem kell.

2017. febr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
78%

szűkebben ki jössz. remélem

pl csirke máj ha szereted.fagyasztott olcsó.magában vagy krumplival rizs.lehet varialni.nekem a gyerek vegan így a spagetti csak por alap és tészta nem rossz egyszer meg lehet enni.

tejbegrz??ahhoz ugye búza dara.griz galuska leves ??

remélem tudtam ötletet adni

2017. febr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

te hülye vagy? vagy mennyit költesz egy héten? o.O nálam elmegy havi 80 kajára, de nem esnék kétségbe a teli hűtő mellett a 7500 forint egy hétre összegnél


reggeli: zabkása (vízzel, vagy veszel tejet, én pl tejjel utálom) - arra mehet kakaópor mézzel v. simán méz v. méz-fahéj v. kajszibarack - egy zacskó zabpehely az 12-15 adag zabkása - eddig 0 forintot költöttél


ebéd:

veszel egy kg rizst (max 300 ft), meg 2 kg valamilyen húst, csirkecomb filé vagy sertéscomb, tarja (ha nagyon drágán vásárolod, akkor is max. 3000 forint, de inkább 2500); 1 kg krumplit (200 Ft), 1 kg hagyma (200 Ft), 2 doboz tojás (700)

1 kg húsból pörkölt - felét berakod a fagyasztóba a hét második felére

pörköltet megeszed krumplival 2 adag (ebéd és vacsi), a másik feléből 3 adag rizses hús lesz (1 vacsi, 2 ebéd)

fokhagymás, mustáros tarja rizzsel v főtt krumplival és a répából, káposztából, hagymából a salátaöntettel saláta

párolt zöldség, rizs, sült csirkecomb ebből is 2 adag

tojásos galuska (liszt és tojás kell hozzá) - 2 adag galuskát csinálsz, akkor az egyik adagot krumpli helyett megeheted a pörkölthöz, másnap meg eszed a maradékot tojásos galuskának

palacsinta desszertnek kakaóval



vacsora:

tej (200 Ft), 5 zsemle (75 Ft) sajt (500)

a fent említett pörkölt és rizseshús

tejbegríz kakaóval v fahéjjal 2-3 este is mehet

rántotta

sajtos omlett


nagyon bőven tippeltem az árakat, 5200 ft, maradt 2300 forintod

2017. febr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Tejbedara, zabkása, palacsinta, mustáros tojás, rántotta. Főételnek meg saláta, zöldséges rizibizi, mellé meg bármi hús, zöldség. Most ezek jutnak eszembe
2017. febr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Melegszendvics.
2017. febr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!