Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy hétig kellene kijönnöm...

Egy hétig kellene kijönnöm kb.7500 ft-ból. Tudnátok tanácsot adni, miket vegyek?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, huszadikán fognak utalni majd pénzt a szüleim, addig 7500 ft-m van. Mindig be tudom osztani a pénzem, de sajnos most váratlanul sok kiadásom volt, mert bőrgyógyászhoz kellett mennem (nagyon durva kiütéseim voltak, úgy éreztem, nem várhat - nyilván a doki ára és a krém, amit felírt nem egy olcsó mulatság :().


Az alábbiak vannak itthon:

- olaj, só, cukor, fűszerpaprika

- fűszerek: fokhagymapor, oregánó, bazsalikom, kakukkfű, lestyán, római kömény, fahéj

- egy kicsi üveg méz, egy 400 grammos üveg kajszibarack lekvár

- liszt, búzadara, kakaópor, egy zacskó zabpehely

- hűtő: fél fej káposzta, egy nagyobb répa, egy üveges salátaöntet, fél flakon mustár

- fagyasztó: francia saláta keverék (talán a felét használtam el, tehát úgy fél kg maradhatott)


Tudom, hogy sok ilyen kérdés volt már, és nézegettem is, fogok magamnak sütni kenyeret, biztosan veszek tésztát meg krumplit, csak olyan nehéz előre tervezni, sajnos még új vagyok benne, hogyan kellene vezetnem egy háztartást.


Köszönöm előre is a hasznos válaszokat! :)


2017. febr. 12. 21:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
42%

A hagyma meg a krumpli a legolcsóbb, kapsz 100Ft/kg alatt is. Veszel még farhátat, ennek is van kilója 150 alatt is, figyeld, hogy olyat vegyél, amin sok hús van. Ezeket beteszed egy tepsibe és megsütöd a sütőben.

Manna ABC-ben lejáratos tejtermékek vannak olcsón.

A sajt a GRoby-ban a legolcsóbb, sokszor van 1000 Ft alatt. A vaj a SPAR-ban és a Tescoban van 175-és 10 dkg, illetve néha 159 Ft.

A csoki a Lidl-ben a legolcsóbb.

Fokhagyma a piacon a legolcsóbb, 1200 Ft/kg alatt keress.

Tej is a piacon van 120 Ft-ért, Groby-ban 150 Ft-ért.

Párizsi a Groby-ban 800-1000 Ft közt több is van.

Zsemlét 5-15 Ft-ért is kapni.

2017. febr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
86%

Ja, a virsli a Penny Market-ben és a Lidl-ben a legolcsóbb.

A ketchup és a mustár a Lidl-ben.

Ezt lehet vajon sütni, isteni.

Főzeléket legolcsóbban répából tudsz csinálni, ennek most nem tudom az árát, de ezt is nézd meg, hol a legolcsóbb. Elég 3 szál egy kétadagos főzelékhez, esetleg fagyasztott borsóval keverheted (az meg 4-500 Ft/kg).

2017. febr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy ennyien írtatok, mindenkinek zöld kezet adok, sok hasznos ötletet kaptam!

Aki kérdezte, olyan heti 10000 körül szoktam ételre költeni, nagyon szeretem a zöldségeket, gyümölcsöket, szerintem ez lehet, ami megdobja a költséget. Kicsit most megijedtem, mert mindig szokott lenni vésztartalékom arra az esetre, ha "valami történne", és most valami történt. A tippjeitekkel ki fogok jönni, még egyszer köszönöm Nektek!

2017. febr. 13. 00:51
 14/14 A kérdező kommentje:
A recepteket meg el is raktározom olyan időkre is, amikor nem kell figyelnem mennyit költök, mert voltak közte nagyon finomak, amiket eddig nem is ismertem! :)
2017. febr. 13. 00:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!