Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A gumicukor tényleg disznó...

Nyarierik123 kérdése:

A gumicukor tényleg disznó bőrből van?

Figyelt kérdés

Azt mondta nekem az egyik haverom hogy abból van.

Könyörgöm mondjátok hogy nem igaz!



2017. febr. 21. 10:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Dehogy disznóbőr.. Zselatin viszont van benne, ami állati kötőszövet. Angliában a pakisztáni kisboltokban árulnak külön halal haribo gumicukrot, amiben nincs zselatin.
2017. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De videó is van fent róla!
2017. febr. 21. 11:04
 3/18 A kérdező kommentje:
+természetismereten is beszéltünk róla
2017. febr. 21. 11:05
 4/18 anonim ***** válasza:
51%
Tulajdonképen igen: abból vonják kis a zselésítő anyagot. Azt aromázzák, színezik és ól megcukrozzák.
2017. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Da akkor van a gumicukorban állati eredetű cucc
2017. febr. 21. 11:06
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor búcsút mondok a gumicukornak mert vega is vagyok
2017. febr. 21. 11:07
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Állati eredetű anyag van benne, de nem úgy kell elképzelni ahogy a riogató képeket szokták terjeszteni egy halom leölt állat csontjával. Megfelelő feldolgozás és kivonási eljárás végén persze az eredmény ugyanaz, benne lesz az állat.


De szerintem te inkább nem is akarod tudni hogy mit eszel, mert az élelmiszeripar rengeteg olyan forrást alkalmaz amit önmagában undorítónak és fogyaszthatatlannak gondolsz.


[link]


Ezer ilyen dolog van még.

2017. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Miért így állítanak elő egy csomó élelmiszert?

Növényi eredetüket nem tudnak?

Vagy csak Magyarországon va így?

2017. febr. 21. 11:13
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

[link]


Ajánlom a cikk alatti hosszú kommentet is, főleg a vegán-szemszög ("nem ezek meg valamit ami szenvedést okozott egy élőlénynek-szemellenzősség") miatt. Az állat azért van, hogy megegyék, a tested pedig úgy működik hogy szüksége van azokra az anyagokra amik a húsban vannak és mással nem helyettesíthetőek.

2017. febr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy előbb is írtam: van benne állati eredetű anyag, de nem disznóbőr. Amúgy egy vega nem eszik zselatint? Nem csak a vegánok?


Aranyáron létezik vegán gumicukor, ha mindenképp erre vágysz.

2017. febr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!