Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A gumicukor tényleg disznó...

Nyarierik123 kérdése:

A gumicukor tényleg disznó bőrből van?

Figyelt kérdés

Azt mondta nekem az egyik haverom hogy abból van.

Könyörgöm mondjátok hogy nem igaz!



2017. febr. 21. 10:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%
Tudnának, de minek? A többség megeszi az állati eredetűt. Amúgy van sok más is amiben zselatin van, akár tortazselé stb (bár ott pektin is lehet, ami növényi).
2017. febr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm a válaszokat!

Akkor nincs disznó bőr benne?

2017. febr. 21. 11:38
 13/18 anonim ***** válasza:
67%

Ha valóban vega akarsz lenni, kihagyod a zselatinos dolgokat, ez már csak ilyen. Egy vegának oly mindegy, hogy hús vagy állati zsír vagy csont vagy kötőszövet, mindhez le ölni az állatot (ez engem még nem zavarna, de az ipari állatkínzás igen, persze ez a tejtermékeknél is ott van, tojástartalmú cuccokat nem veszem, tojást pedig háztól. nem vagyok vega, de attól még igyekszem és a zselatin s a nem ismerőstől vett tojás tiltólistás).

Hús nélkül prímán meg lehet lenni, természetesen, több milliárd emberélet lezajlott már nélküle, sokuk egészen egészségesen. Az ember elég jó mindenevésben, a vegák pedig amúgyis mindenevők, a vegánok már nem, de ők sincsenek veszélyben, ha értenek ahhoz, ahogyan esznek.

2017. febr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Szüleimmel élek de ők főleg csak húst esznek én meg elég ritkán tudok enni mivel kevés otthon a nem hús féle étel, főleg sült krumplit vagy valami gyümölcsöt eszek (pl.:almát)
2017. febr. 21. 12:54
 15/18 anonim ***** válasza:
79%
Hát ez rohadt egészségtelen, nem élhetsz krumplin és gyümölcsön főleg hogy gondolom még fejlődő szervezet vagy. Megtanulsz főzni és vegetáriánus kajákat csinálni, vagy ráveszed a szüleidet, hogy csináljanak neked húsmentes ételeket, vagy nekiállsz húst enni. Ez a három opció van.
2017. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Hát 17 éves vagyok.

Akkor megpróbálom rávenni a szüleimet, ha meg nem sikerült akkor marad az utóbbi,

Egyébként régebben ettem húst, csak mivel a hús állati eredetű, így már nem ettem egy idő után mert mindig belegondoltam abba hogy megölik, boncolják stb. És mindig elment tőle az étvágyam

2017. febr. 21. 14:44
 17/18 anonim válasza:
Van vegán gumicukor.Pl.Katjes.Annyiba kerül mint a Haribo.Müllerben lehet kapni.
2017. febr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Oké, kösz a válaszokat
2017. febr. 22. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!