Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lakodalomba egy főre mennyi...

Lakodalomba egy főre mennyi süteményt kell számolni? Továbbá illő mindenkinek tortát vinni?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 2. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Szàmolàsban nem vagyok otthon, de szerintem a tortàbòl először is azok kapjanak akik ott vannak,ha marad akkor azok,akik szàmìtanak de nem tudtak elmenni.A többeknek meg ha jut akkor kapjanak a tortàbòl,ha nem akkor csak sütemènyt kapnak.
2017. ápr. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Aprósütiből általában 10 darabot számítanak fejenként, persze ennyit nem is tudnak megenni, így marad belőle elcsomagolásra is. 10 főre szoktak 1 tortát rendelni. Vidéki , házi lakodalmakba a vendégek szoktak vinni tortát.

Persze az egészen más, mert, ha ők sütik az aprósütit is, akkor már korábban összeadják a hozzávalókat is a rokonok/meghívottak.

Nálunk étteremben volt lányom esküvője, és cukrászt fogadtunk, tőle tudom ezeket a mennyiségeket.

Azért még én is sütöttem 4 finom tortát, és minden el is fogyott, de úgy, hogy akik mentek haza, mindenki kapott egy kis csomagot.

Ja és az édes aprósütin kívül volt még háromféle sós is, de arra nem emlékszem már, hogy mennyit süttettünk, de volt bőven.A cukrász értette a dolgát, minden tökéletes volt, és ki is szállította az étterembe, nekünk semmi dolgunk nem volt vele.

2017. ápr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!