Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni hogy lassú...

Honnan lehet tudni hogy lassú vagy gyors az anyagcseréd?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 23. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Naponta 2-3 szor mész nagy wc re vagy napi egyszer vagy kétnaponta egyszer bár ez már lehet a székrekedés kategóriába tartozik.
2017. ápr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát... Van olyan,hogy 2 hónapja nem jön ki semmi,akkor szoktam bevenni gyógyszert,hogy elmenjek nagy wc-ni. Én ilyen vagyok sajnos :/

De gondolom,nem csak a wc-sel lehet kinyílvánítani h milyen az anyagcseréd.

2017. ápr. 23. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha 2 hónapja nem szartál volna, akkor már nem írkálnál itt.
2017. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Nem feltétlen lehet a kakálással behatárolni, mert az emésztés, meg az anyagcsere nem teljesen ugyanaz, bár átfedés van köztük.


A lassú anyagcserére jellemző,

hogy evés (ebéd mennyiségű ételre gondolok most) után elálmosodsz,

hogy a székelésed rendszertelen, esetleg gyakran puffadsz is,

hogy a pulzusszámod a normál skálán belül alacsony

hogy a hajad lassan nő, és vékony szálú, töredező, fénytelen

hogy gyakran érzed energiátlannak, nehézkesnek magadat

hízásra hajlamos vagy, nehezen fogysz


Gyors anyagcsere:

a pulzusszám a határértéken belül gyorsabb

a székelésed rendszeres (mindegy, hogy ez a rendszeresség napi kétszerit, vagy kétnaponta egyszerit jelent-e.

evés után energikusnak érzed magad, nem álmosodsz el (viszont előfordulhat, hogy a gyors emésztés miatt fázol)

a hajad egészséges, erős, fényes

energikus, fitt vagy

könnyedén fogysz, nehezen hízol

2017. ápr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Amikor túlműködött a pajzsmirigyem, akkor gyors volt az anyagcserém. Ez úgy nézett ki, hogy megreggeliztem itthon, mielőtt elindultam, majd mentem a busszal 8 megállót, és ott ettem egy hamburgert. Mentem a metróval 5 megállót, és benyomtam egy hot dogot. Aztán megebédeltem. Ez így ment egész nap, állandóan éhes és szomjas voltam, és közben fogytam két-három hónap alatt 6 kilót.

Így utólag azt mondom, hogy ez a része nem is volt olyan rossz a dolognak, csak ne lett volna a többi tünet.

2017. ápr. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!