Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A vegák/vegánok miért csak...

A vegák/vegánok miért csak állati származékot nem?

Figyelt kérdés

A vegánokat én azért nem értem mert az a hipotézisük hogy érző lényeg csak állatok lehetnek,

miközben bizonyított tudományos tény hogy a növényeknek is vannak a fájdalomra válaszreakcióik,

sőt fájdalom hatására amolyan kommunikációt is lefolytatnak hogy jelezzék más növények számára a veszély közeledtét.


Javasolnám minden vegánnak ezen dolgoknak is utánanézni,

bár ha ezt belátnák akkor csak követ meg földet ehetnének. (bár a homok is rengeteg mikroszkopikus életnek ad helyet) :)


Eldöntötték hogy csak akkor kihasználás, kegyetlenkedés

ha olyan lényről van szó ami az ember számára látható/hallható reakciót ad,

pedig az élet nem ér véget itt.


2017. máj. 3. 14:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
Éés a heti vega provokáló kérdés. Miért nem egyezhetünk meg abba hogy mindenki azt eszik amit akar?
2017. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
28%

Mindenki azt eszik amit akar. Csak akkor ne akarja a vega lenyomni mások torkán hogy aki nem az 'fajtájába' tartozik az mekkora szar ember mert állatot mer enni. Ennek a provokatív kérdésnek ugyanúgy ott a másik oldala a propagandával az állatkínzásról meg minden másról.


Pedig ha csak füvet evett volna az ember hús helyett, akkor mi is most valami kérődző állatok lennénk, mert soha nem evolváltunk volna emberré.

2017. máj. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Azért direkt provokálni a vegánokat ilyen kérdésekkel semmivel sem jobb ám, mint amikor egy fanatikus vegán provokál azzal hogy gyilkosozza a többi embert, meg hasonlók. Nem kell egyetérteni az ideológiájukkal, de miért fáj az neked hogy nem esznek állati eredetűt?
2017. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#1

Nem vagyok gyakori itt, nem figyeltem hogy sok ilyen kérdés lenne és egyáltalán nem provokációnak szántam, nyilván mindenki azt eszik amit akar ez nem is kérdés.


Én mindössze azt vetettem fel hogy nem értem az alapelvüket, azt mondják azért nem esznek állatot vagy állati származékot mert annak érzései, fájdalmai vannak stb, de ezt a vonalat követve a növényeknek is vannak, legfeljebb azt nem látjuk vagy halljuk.


Szóval csak próbálom megérteni a növény mint élőlény fájdalma miért nem számít az állatoké meg miért igen, mert az alapelv szerint az élőlények védelme a cél, az meg ugye önzőség lenne ha csak azokra az élőlényekre vonatkoztatunk amit az érzékszerveinkkel fel tudunk fogni minden más élőlény meg kit érdekel.


Nem akarok én senkit megsérteni, csak nem értem akkor most hogy van ez a nem ártunk az élőlényeknek de vannak kivételek dolgot.

2017. máj. 3. 14:43
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki máshol húzza meg azt a határt, hogy honnantól empatizál más élőlényekkel.


Vannak olyan elvetemültek, akik már a saját nemzetiségükön / rasszukon túl se képesek az empátiára, pár generációval ezelőtt ez egészen elfogadott volt. Szemrebbenés nélkül mészároltak halomra más népeket, vagy taszították rabszolgasorba őket, akkor is, ha semmit nem ártottak nekik. Mára ez a nyugati civilizációkra nem annyira jellemző.


Vannak, akik alapvetően támogatják az orvosi célú állatkísérleteket, de emberszabású majmokon azért már nem. Van akit ez utóbbi se zavar. Vannak, akik egyáltalán semmilyen állatkísérletet nem tartanak erkölcsösnek, se az állatok elfogyasztását. Vagy akár legyek lecsapását.


Itt azért általában véget szokott érni a sor, a növényekkel szembeni empátia már nagyon filozofikus dolog, és lássuk be, baromság. Enni valamit mégis kell, ha már fotoszintetizálni nem tud az ember.

2017. máj. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

"a növény mint élőlény fájdalma miért nem számít az állatoké meg miért igen"


Ha egy érett almákkal teli fáról leszakítasz egy almát, hallhatod, ahogy megkönnyebbülten felsóhajt a fácska: Köszönöm!

---

Buddha tanítványainak azt tanította először, hogy vegetáriusok legyenek. Nem tudták betartani. Akkor azt tanította: állatot ne öljenek, és olyan állatot ne egyenek, amelynek a kétségbeesett hangját hallották.

---

Ahhoz, hogy ezt megértsük, nagyon hosszasan kellene értekezni a tudatállapotok hierarchiájáról, az érzékelési tartományokról, a hangokról, a szellemi realizációról.


Ám itt, ez a gyakori-margó, túl keskeny, semhogy ideírhatnám, ahogy a XVII.sz.-i francia Pierre de Fermat matematikus írta a tételéról.

2017. máj. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%

"Csak akkor ne akarja a vega lenyomni mások torkán hogy aki nem az 'fajtájába' tartozik az mekkora szar ember mert állatot mer enni."


Nem tudom én eddig csak a másik oldalt láttam fröcsögni. Valóságban nem gyakoriak az ilyen vegák, persze vannak ilyen csoportok de ezeket a vegák se szeretik. Szerintem senki se mondja meg senkinek hogy mit egyen. Ha húst akarsz enni egészségedre, én nem fogyasztok húst de veled ellentétben engem nem zavar hogy te mit eszel. A barátaim 90% húst eszik szívesen látom őket vendégségbe sőt főzni is szoktam nekik.

2017. máj. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#7

Igen ez egy érdekes dolog, a vega/vegán azt mondja a húsevő fröcsög

a húsevő meg azt mondja a vega/vegán fröcsög,

lehet mindkettő téved de lehet mindkettőnek igaza van, ki milyen társaságban van épp, én tapasztaltam már ez is azt is.


De ha kérhetem maradjunk az egymás támadásától meg minden ilyesmitől, itt a kérdés senkinek nem akarja zargatni az étkezési szokásait csak az elvekről és elméletekről van szó, hogy ki mi alapján hol húzza meg a határt és hogy a növény miért nem kerül be a vegán szótárban az élőlények sorába, ha már az élőlények védelmében nem esznek ezt vagy azt.


Nem célom vitát szítani és ha lehet másnak se legyen az. köszönöm

2017. máj. 3. 16:53
 9/23 anonim ***** válasza:
2017. máj. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

diplomás biológus vagyok, szép cikk a növényekről de erősen hiányos, ennél sokkal összetettebb a dolog :)


+

"'A vegán étrend lényegesen kevésbé terheli a környezetet, mint a vegyes étrend'"


Szóval ha valakit nem nagyon csak kicsit rúgsz meg az már nem baj és nem ártasz vele neki?! :)

avagy ha kicsit ártasz a környezetnek akkor nem ártasz neki?! itt is van ferdítés, az író eldöntötte hogy önkényesen húz egy határt és ő meghatározza hol árt a környezetnek és hogy mennyire lehet neki ártani, pont annyira amennyire ő eldöntötte mert az még határeset, csak arról ne feledkezzünk meg hogy azt a határt ő húzta azért hogy ne legyen bűntudata és belül essen egy határon. :) :(

2017. máj. 3. 20:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!