Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A paradicsom zöldség, vagy...

A paradicsom zöldség, vagy gyümölcs?

Figyelt kérdés
Anyu szerint gyümölcs, én nem tudom, én is gyümölcsnek gondolom.

2016. jún. 17. 17:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
Gyümölcs.
2016. jún. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

"Botanikai szempontból nincs értelme a kérdésnek, mert a zöldség és gyümölcs kifejezések nem tudományos, hanem gazdasági/felhasználói fogalmak. Botanikailag a paradicsom növény termése bogyótermés. Termesztéstechnológiáját és felhasználását tekintve viszont egyértelműen zöldségféle."

[link]

2016. jún. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%
A gyümölcs az, amiből pálinka készül, a zöldség az, amiből saláta. Vannak persze kísérletek, átfedések, de alapvetően a paradicsom nem az a tipikus pálinka-alapanyag.
2016. jún. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem az a zöldség, amikor magát a növényt vagy a gyökeret fogyasztod és a gyümölcs az, amikor a termését.
2016. jún. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

Én még évtizedekkel ezelött zöldségnek tanultam. Mostanában az orvosom erre a kérdésre (orvosi szempontok, táplálkozási tanács) azt válaszolta, hogy gyümölcs.

Na most akkor erre varjunk gombot!

2016. jún. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%
#3 ittál már paradicsompálinkát? Én mondjuk utálom az összes páleszt, de állítólag nem rossz.
2016. jún. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
13%
Gyümölcs, mert savas. A zöldségek lúgosak.
2016. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%

"Gyümölcs, mert savas. A zöldségek lúgosak."


Mint pld. a kukorica, spárga, gomba, karalábé, lencse...?

[link]

2016. jún. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%

Nem, azt még nem. Céklapálinkát már ittam viszont, nem volt rossz. De félretéve a tréfát, szerintem még mindig az a gyümölcs, amiből lekvár készül, és nem libamájhoz való lilahagymalekvár, hanem palacsintába, buktába töltős rendes klasszikus nagymama lekvár, illetve rendes klasszikus pálinka.

Ami a salátába, főzelékbe, levesbe megy, az zöldség. A paradicsom alapvetően inkább zöldség.


Van paradicsomos káposztafőzelék, de nincs epres káposztafőzelék. Van paradicsomos pizzaszósz, de nincs körtés pizzaszósz. Van paradicsomos krumplileves, de nincs meggyes krumplileves stb. A lecsóba paprika és hagyma mellé megy a paradicsom, nem szőlő és barack mellé... A paradicsomot beleteszik a szendvicsbe, a hamburgerbe, ahogy az uborkát és a hagymát is, a banánt, szőlőt, dinnyét meg nem...


Szóval lássuk be, amit zöldségként használsz, az zöldség. Gyümölcsnek nevezni egy paradicsomot pont akkora baromság, mint cicának hívni egy kutyát.

2016. jún. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!