Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A paradicsom zöldség vagy...

A paradicsom zöldség vagy gyümölcs?

Figyelt kérdés
Már hallottam ezt is, azt is.

2016. ápr. 3. 16:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
zöldség
2016. ápr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
43%
Én úgy tudom, gyümölcs.
2016. ápr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem látom, akkor én sem hiszem el ! Most jöttem haza spanyol melódól, ahol láttam, hogy a zölden megérkező parikat mesterségesen színezik....azokat, amiket hozzánk is behoznak....szép érett pirosan, aztán csodálkozunk, hogy se íze, se paradicsom illata nincs...
2016. ápr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Én is úgy tudom ,hogy gyümölcs. De nekem zöldség :D
2016. ápr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
A zöldség ill. gyümölcs nem tudományos kategória, csak konyhatechnikai. A paradicsom esetében pont ellentmondásos.
2016. ápr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. ápr. 3. 17:19
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

- Édesanyám. miért piros a kék szilva?

- Azért kisfiam, mert még zöld.


Szerintem azért tekintik sokan zöldségnek, mert éretten nem zöld a színe, és édes is, mint egy gyümölcs. De szerintem is a konyhatechnikai felhasználást kell figyelembe venni, és célszerűbb zöldségnek kategorizálni a sárgarépával, padlizsánnal és szintén színes tökfélékkel együtt. Élettani szempontból a magas cukortartalma miatt lehet, hogy jobb gyümölcsként kezelni. Szóval attól függ, hogy nézzük.

2016. ápr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Botanikai szempontól gyümölcs (a "zöldség" pedig pusztán kereskedelmi kategória), bogyótermés, de a mindennapokban zöldségként kezeljük.
2016. ápr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Én is zöldségek közé sorolom. Már a felhasználása szerint is oda tartozó.


Láttál te már "gyümölcs-kosárban" a szőlő, banán stb. között paradicsomot????

Eszedbe jut bármikor is napközben, hogy egy alma, körte, akármi helyett egy szem paradicsomot egyél, ha gyümölcsre éhezel???

2016. ápr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
2016. ápr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!