Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember, akinek a...

Van itt olyan ember, akinek a mikrós, papír tasakos pattogatni való kukorica maradéktalanul kipattog?

Figyelt kérdés

Betegségem miatt gyakran kell egyem és minden pattogtatás után agyvérzést kapok, hogy a negyede nem pattog ki.

Teljesen szabályszerűen csinálom, volt hogy már égett volt a héjuk és mégsem pattog ki mind.

Ha 5-10 szem maradna, hát na bumm!

De hogy a negyede!

Melyik márkát vegyem?

Vagy mindegy, másnál is van?


2017. jún. 16. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Nekem sikerült tönkretennem ezért egy zománcos lábost.

Gondoltam ha ilyen sok maradt majd kipattogtatom a gázon.Jól feltekertem a lángot, fedőt tettem rá aztán vártam a hangokat.Nem jöttek. Csak a füst de akkor már késő volt..

2017. jún. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Igen. Nálam kipattog mind az összes szem, talán 1-2 szokott lenni az alján ami nem. Mogyit szoktunk venni.
2017. jún. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Nálam pár szem marad csak, márkától függetlenül. 1300 wattos a mikró.
2017. jún. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Nálam talán 5% sem szokott maradni.

Milyen betegség az, ami miatt pattogatott kukoricát kell enni?

2017. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

én nem veszek ilyesmit, nem egészséges.

amit vajasnak hívnak az még életében nem látott vajat borzasztó vegyszer íze van

a papír és a rajta lévő festék tele van vegyi anyagokkal


vegyél inkább a piacon vagy közértben pattogtatni való szemes kukoricát és pattogtasd ki, olvassz hozzá igazi vajat, vagy zsírt és keverd meg benne

2017. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is megég elég nagyrésze, a kipattogott kukoricák is jól bebarnulnak.A márkáját nem tudom, talán mogyi?
2017. jún. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Évek óta inzulinnal kezelt cukorbeteg vagyok.

Az este 6 óra utáni vacsorát követően 8 óra környékén mindig rám jött egy farkaséhség. amit jól-rosszul tudtam csak kezelni, leginkább vétkeztem, ettem valami minimálisat

(negyed zsemle, túró, tojás, esetleg egy alma) de ez éppen elég volt, hogy nyakon csapja a másnap reggeli cukromat.

Még a legjobban az vált be, hogy 8-kor lefeküdtem aludni, de akkor meg éjjel 2-3-kor felébredtem és akkor voltam éhes.

Az orvosom tanácsára kezdtem el enni a pattogatott kukoricát, na nem egy egész adagot, csak kipattogtatva 2-3 marékkal.

Bár már nagyon unom, de ez bevált. A reggeli cukrom maximum 6-6.5 aki ismeri ezt a betegséget, az tudja, hogy ez nagyon jó.

A mikróm ősrégi Whirlpool mikró, de szeretem, mert jól működik, de főleg hatalmas beltere van, aminek a családi étkezéseknél nagy hasznát vesszük.

De csak 900 W-os, ideje lesz fájó szívvel lecserélni ezek szerint.

Én is tettem már tönkre lábast a maradék kukorica kipattogtatásával, ami természetesen nekem sem sikerült.

Az 5-ös válaszán elgondolkoztam, lehet benne sok igazság, legközelebb kipróbálom a piacost.

Köszönöm a válaszaitokat, nagyon kedvesek vagytok, küldtem mindenkinek a zöld pacsit!:)

2017. jún. 17. 09:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam drága kukoricát venni, de ki van próbálva a sütés. 700 W-os mikró, 3 perc 30 mp. Pár szem marad, ami nem pattog ki.
2017. jún. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyi mindig marad, kb 10 szem, nem annyira sok. Mogyis a legjobb. Én úgy szoktam pattogtatni, hogy amikor már 10 másodpercig egyet se pattan, veszem kifelé, még sosem égettem meg. Ja és mikrózás előtt szét szoktam nyomogatni a tasakban, hogy ne egy helyen legyen, hanem szétoszoljon.
2017. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki figyelmét és segítőkész válaszát! :)
2017. jún. 18. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!