Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha az ebéd a legnagyobb...

Ha az ebéd a legnagyobb étkezés körülbelül 12:30-kor akkor miért van rátorlódva a 10 órás tízórai, vagy a 16:00-ás uzsonna, miért nincs akkor az ebéd meg az uzsonna is később?

Figyelt kérdés
2017. júl. 5. 09:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hol??

Ha neked közel vannak egymáshoz, akkor egyél később, korábban, ahogy jól esik.

2017. júl. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Rajtad múlik az ütemezés!

Amúgy meg ebben az időszakban a legnagyobb az energiaigény.

2017. júl. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Gondoltam 17 órakor uzsonnázom, de valahogy azt szinte mindenki 16 óra körül szokta. Csak nekem furcsa hogyha 10 órakor van tízórai, akkor miért vagy utána tök korán két óra múlva 12 órakor van utána a legnagyobb étkezés, amikor még a tízórai sem csúszott le? Ha meg 13 órakor van az ebéd a legnagyobb étkezés akkor miért 3 óra szünet van csak utána azzal, hogy 16 órakor van az uzsonna?
2017. júl. 5. 10:39
 4/22 anonim ***** válasza:
60%
Két étkezés között tanulj meg valami hasznosat. Mondjuk magyar nyelven kérdést megfogalmazni. Érthetően, kifejtve.
2017. júl. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 órakor ebédelek. És akkor mi van?

Egyébként eszem 9 körül, 13 körül is. Szóval olyan 4 óránként eszem kb.

Egyél úgy, ahogy jól esik. Nem mindenkinek ugyanaz a jó.

2017. júl. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nos, kétféle világ létezik. Egy szigorú szabályok szerint működő, s egy laza. De ez így hülyeség, mert a szigorú szabályok szerint működőben is van ezerféle, s a szabadabb is igen változatos. És gyakorta teljesen elmosódnak a határvonalak.

Kultúránként és koronként más-más logika köré szerveződik az étkezés is.

A tízórai nem a déli ebédet megelőző, hanem inkább a késő délutánié.

Európában ma, az egészséges étkezés az irányelvek szerint 5, többé kevésbé egyenletesen elosztott időpontban fogyasztott, könnyű, vegyes táplálékból áll.

Reggeli jó korán, tízórai, ebéd, uzsonna és vacsora.

Korai (6-7 óra körüli) reggeli jótékonyan hat a reggeli vércukorszintre (a máj éjszakai üzemmódja miatt), s a vacsora ne legyen később, mint lefekvés előtt két órával.

S egyszerre csak keveset ajánlatos enni.

Ez a 12:30-as valami üzemi konyha? Vagy börtönbeli? Honvédség? Hol kell enni?

Ahol eddig voltam, s kötött időben lehetett enni, ott a turnusok félórás felosztásban déltől kettőig követték egymást. Azaz, volt aki csak 14 órakor kapott ebédet.

2017. júl. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hát a 12-13 órára szokták mondani hogy ebédidő ezért gondoltam hogy 12:30, de ha valaki 14 órakor ebédel, akkor utána ha még szinte feszít hasa hogyan uzsonnázik két óra múlva 16 órakor?
2017. júl. 5. 11:52
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne az embernek úgy bezabálnia, hogy feszítsen a hasa?
2017. júl. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Hát mert a legnagyobb fő étkezés az ebéd, és hogy nagyot lehessen étkezni, ahhoz hely is kell a hasba azáltal, hogy több idő telik el a tízórai megemésztésére, nem? Ha meg 13-14 órakor van az ebéd, akkor meg a nagy evés után 16 órakor nincs étvágy uzsonnázni.
2017. júl. 5. 12:50
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, napi 5 étkezésnél egyszer se zabálsz be.
2017. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!