Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van normális árban lévő...

Van normális árban lévő finom, cukormentes, vagy alacsony cukortartalmú üdítő?

Figyelt kérdés
Cukormentes, vagy alacsony cukortartalommal rendelkező üdítőt szeretnék venni, de nem nagyon találtam normálisat eddig. Az ízesített vizek undorítóak általában, keserűek, a cukormentes változatai a sima üdítőknek meg ugyanolyan károsak, és még az ízük is borzasztó. Az ételben még megoldható nálam az egészséges, ámbár finom életvitel, viszont az italokban nem tudom megoldani, mivel a vizet ki nem állhatom hosszabb távon.

#finom #üdítő #cukormentes #alacsony cukortartalom
2017. aug. 5. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Igyál fröccsöt!
2017. aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Miért nem raksz el egyszerűen házi limonádét?
2017. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Készíts magadnak teákat (édesítö és cukor nélkül), esetleg a vízbe tegyél kevés gyümölcslét - 1,5 literes üvegbe fél-egy dl-t.
2017. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Egy liter vízbe fél citrom.
2017. aug. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem muszáj teljesen kizárni a cukrot, csak ne legyen benne olyan mérhetetlenül sok,mint a legtöbb ismert üdítőben, pl cola. Boltban kapható érdekelne főleg.
2017. aug. 6. 00:22
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

A bolti üdítökben mindben rengeteg a cukor.


Ha kevesebb cukrot akarsz, akkor otthn készítsd - annyira nem nagy ügy egy üveg vízbe belecsavarni fél citromot vagy fözni egy teát.

2017. aug. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És cukrozás nélkül inni? Az a baj,hogyha otthon kihagyja az ember a cukrot, akkor is borzalmas íze lesz. Egyébként vannak viszonylag kevés cukortartalmú üdítők. Nem akarok senkit megsérteni,de a kérdésem az volt,hogy van-e normális árban kapható cukormentes, vagy alacsony cukortartalmú üdítő, és csak olyan válaszokat kapok,hogy csináljak itthon. Pl traubi 2 literben 35g cukor van nagyjából.
2017. aug. 7. 15:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, neked mennyi az "alacsony cukortartalom", de alegtöbb üdítöben sok van.

Adott esetben olvasd végig a cimkéket, és talál találsz neked megfelelöt.

2017. aug. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést,hogy ne kelljen végigjárnom 20 boltot, és végignézni az összes üdítőnek az árát/cukortartalmát.
2017. aug. 9. 13:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Veszel szörpöt és hígabbra levered kicsit, bár általában ha a megfelelő arányt tartod akkor is kevesebbre jön ki a cukortartalma. Az üdítőkben 10-11g van decinként, a szörpöket ha bekevered már csak 7-8g. Én ha teát vagy limonádét csinálok 5-6g-mal is már jó édes.


Kész üdítőből nem fogsz olyat kapni ami neked kell, mert vagy benne van a 10g körüli cukor vagy ha nincs akkor a maradékot cukorpótló szarokkal helyettesítik. A rengeteg ízfokozó miatt kell bele ennyi cukor, hogy azok mellett is édesnek érezd az üdítőt, az otthon készített limonádéban ezek nincsenek azért van az, hogy feleannyi cukorral is ugyanolyan édes.

2017. aug. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!