Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukormentes, zsírszegény...

Minoo kérdése:

Cukormentes, zsírszegény édességek / sütemények?

Figyelt kérdés
Diétázom, legtöbbször salátát és csirkemellet eszem, és gyakran előfordul, hogy nagyon megkívánom az édességet. Általában nem foglalkozom vele, próbálom legyűrni, de van, hogy már nagyon szeretnék én is nasizni. Ezért kérem a tanácsotokat, hogy milyen sütit készíthetnék, ami alacsony szénhidrát tartalmú, zsírszegény és lehetőleg cukormentes is. A gyümölcskocsonyáról/zselatinról már hallottam, azon kívül kérnék jól bevált recepteket vagy ötleteket. Előre is köszi! ^_^

2015. máj. 22. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én botmixerrel szoktam gyümölcspépet csinálni.


1 alma, 2 érett banán, plusz még valamilyen édes gyümölcs (itt a nyár, lesz választék). Csak beleaprítom őket egy tálba, pépesre turmixolom, és bekanalazom. Kedvencem a sárgadinnyés, ősszel a szilvás, télen meg a körtés. Nem is kívánok utána mást, komplett étkezésként is szoktam fogyasztani. Aszalt datolyával fel lehet turbózni, csak előtte vízbe kell áztatni. Fagyasztóba is be lehet tolni...


Másik kedvencem a mákos alma... Darált mákot áztatott datolyával vagy mézzel összekeverek, reszelek bele egy almát, és úgy eszem, mint a mákos tésztát. :)

2015. máj. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csinálj joghurtos epres fagyit, tehetsz bele kis édesítőszert.
2015. máj. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézz paleós édességeket.


Azok általában alacsony cukortartalmúak, alacsony inzulinválaszúak, gyakran alacsony kalóriatartalmúak.


Én a tejszármazékokkal, gyümölcscukorral adott esetben vigyáznék. Felviszik az inzulinszintet, lassítják a zsírégetést, oké lehetnek alacsony kalóriásak. De ha éhséget okoznak, az nem feltétlenül jó.


Adott esetben egy kalóriadúsabb édesség még jobb is lehet adott embernek, ha hosszabb távon jóllakást okoz, esetleg értékes tápanyagokat tartalmaz akkor úgymond közti étkezést is kiválthat például egy kókuszzsíros, olajos magvas vagy vajas édesség.

2015. máj. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én egy cukormentes cukrot ismerek. A neve: Replant 4 Care
2016. jún. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!