Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázók! Járnátok egy...

Fogyókúrázók! Járnátok egy olyan étterembe ahol fogyókúrás (alacsony szénhidrát tartalmú és cukormentes) ételeket ehettek? Folyt. Lent.

Figyelt kérdés

Vágyam egy saját saját üzlet, eddig inkább a szépségszalon és a kisbolt érdekelt, de egy ideje már mozgatja a fantáziám egy kis vendéglátó hely is. Az eredeti terv egy internet kávézó volt, most kiegészült annyival, hogy lenne konyha is és hideg-meleg ételeket is készítenénk helyben. De ha már étel akkor legyen egészséges, nem hizlaló, sőt inkább fogyókúrás. Az ötlet onnan jött, hogy mikor fogyókúrában voltam nem találtam soha olyan éttermet ahol ehettem volna valami olyasmit amit egy fogyókúra alatt lehet. Volt, hogy megkérdeztem mit tudnak ajánlani. Sokszor azt mondták semmit, néhány helyen pedig rántott sajttal, rántott karfiollal meg hasonló diétásnak nem mondható ételekkel kínáltak. Most már a súlytartás "kategóriában" tartok, de még mindig ritkán találok olyan ételt az étlapon amit bűntudat nélkül rendelhetek ha mégis találok valami salátát akkor annak műanyag íze van. :S Nem járok túl gyakran étterembe, legtöbbször itthon eszem, de előfordul, hogy rohanok és muszáj bemennem valahova enni. Túl sok a gyors kajálda, őszintén megmondom szúrja a szemem. Szerintem szükség lenne egy olyan helyre ahol bárki jól lakhat, nem kell kalóriát számolgatni, finom, házias ételeket ehet, egészséges szendvicseket, diétás édességeket vagy ha ahhoz van kedve pizzát.

Elég régóta súlyproblémáim vannak (vagyis voltak) nem volt nehéz lefogyni csak megtalálni az utat a fogyáshoz volt az. Már annyira hozzászoktam és megszerettem a fogyókúrás ételek készítését, hogy mondhatni a hobbimmá vált, mindig is szerettem főzni, 8 éve háztartást vezetek, de ez most valahogy még jobb. Még egy ok, hogy nyissak egy éttermet. A harmadik ok, hogy szeretnék segíteni azoknak az embereknek akik olyan helyzetben vannak mint én voltam. Nagyon rossz kövérnek lenni, teljesen más úgy az élet. Mióta lefogytam kinyílt előttem a világ, sokkal boldogabb és jókedvűbb vagyok, aki már átélte ezt azt tudja miről beszélek. Nem Norbi 2 üzletet szeretnék, nem akarok fél kész ételeket forgalmazni, stb csak egy egyszerű kis éttermet ahová bejöhet egy fogyókúrázó, vagy bejöhet egy csinos nőci akinek fontos, hogy egészséges ételeket egyen, hogy karcsú maradjon.

Mit gondoltok? Ti bejönnétek hozzám enni?


2011. szept. 16. 08:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem van benne fantázia, főleg nagyobb városban.
2011. szept. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%
korrekt, pláne ha pontosan be tudnám lőni, hogy az ott kapott étkezéssel mennyi tápanyagot viszek be. ha még ezt magam tudnám meghatározni is.. az igen nagy újításnak tűnik.
2011. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%
Én nagyon szívesen bejárnék, de szerintem csak akkor, ha a munkahelyem környékén lenne, fél órát tuti nem utaznék érte. De egyébként a munkahelyem környékén nagyon jó lenne egy ilyen, pláne ha megfizethető.
2011. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

Én nem. De használható ötletet talán tudok adni.


Idén nyáron a Balaton parton töltöttünk egy pár napot. Nem fogyókúrázok, csak egyszerű diétán vagyok. Párom viszont bátran eszik bármit. Ez ugye két igény. Nem találtunk olyan éttermet, ahol én tudtam volna enni valami könnyűt ő pedig valami szokványosat. Az ő igényeit már nem is vettük figyelembe, mert gordont gyakorlatilag mindenhol lehet enni. Így se találtunk. Szóval inkább fele fele arányban kellene ötvözni a két típusú ételt. Az talán nagyobb biznisz.

2011. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jó ötlet! Ha nagyvárosban élsz, akkor lenne rá kereslet. Igaz, én nem fogyókúrázom, de ha lenne ilyen hely a közelemben, néha biztos benéznék
2011. szept. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

a fele - fele elkészítésre gyakorlati megvalósítás

pl. csirkemell roston, minimális zsiradékkal vagy nélküle, zöldségkörettel, illetve rántva, vagy szalonnával, sonkával sütve, burgonyával stb.. tehát ki lehet elégíteni több féle igényt is, egyszerre.

2011. szept. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
80%
De az emberek étterembe általában párosan mennek. Én nem kényszeríthetek rá senkit, hogy diétás ételt egyen tehát miattam menjünk diétás étterembe. De az ellenkezőjére se kényszerítsen rá engem senki. Ezért vetettem fel egy hagyományos étterem lehetőségét, ahol extrán figyelnek a diétázókra.
2011. szept. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
79%
hejj, én lájkoltam az ötletet!
2011. szept. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%

Mi biztosan jarnank. Az otlet jo, a megvalositas nehezebb. Rengetev toke kellene hozza az elejen. A marketingre is sokat kellene kolteni, nagyon jol kellene megvalasztani a helyet, stb. Az tuti, hogy az elokeszuleteknel nagyon oda kell figyelni.

Az arazinvonal kialakitasa kulcsfontossagu, kulonosen ebedidoben (napi menu), amikor rengeteg fogyis etelkiszallitos ceggel kell

versenyezni.

Az otleg jo, mi biztosan jarnank, ha Budan lenne.

2011. szept. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
79%

Én minden nap nálad kajálnék az már biztos! Remélem hajdú bihari vagy XD

Olyan régóta vágyok már egy ilyen étteremre,pékségre hogy nyíljon a közelben,de sehol semmi :(

Pedig jó lenne olyan fogyis ételeket enni ahol fel vannak tüntetve pontosan miben mennyi energia van.

2011. szept. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!