Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lecsót le lehet fagyasztani?...

Lecsót le lehet fagyasztani? Nem lesz rossz utána?

Figyelt kérdés
2017. aug. 15. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Csak tojást ne üss rá, azt majd kiengedés után
2017. aug. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Lötty lesz belőle kiolvasztás után, mert fagyasztáskor a zöldségekben lévő víz szétroncsolja a sejtfalakat. Emiatt a zöldségek, gyümölcsök nagy része csak gyorsfagyasztással fagyasztható, amire házilag nincs lehetőség. Persze Semmi akadálya, hogy lefagyassz bármit, de kiolvasztás után az eredmény nem mindig lesz túl étvágygerjesztő.
2017. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Ehető lesz után is, de nem a legjobb.
2017. aug. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

A 2. elég hülyeséget ír, természetesen lehet zöldségeket fagyasztani, csak normálisna kell utána felhasználni.


Lecsót inkább nyersen fagyaszd le - azaz a paprikát/paradicsomot külön-külön feldarabolva, és amikor fel akarod használni, akkor fagyosan kezdd el elkészíteni, akkor ugyanolyan lesz, mint a frissböl frissen készült.

Azért is jobb külön fagyasztani a paprikát meg paradicsomot, mert minden más ételbe is tudsz tenni belölük, ha kell. Az egyetlen, amire figyelni kell, hogy nem olvaszd ki elöre, mert attól lesz löttyedt.


Meg természetesen a fagyasztottat utána nem lehet nyersként fogyaszatni, mert az állaga erre nem alkalmas.

2017. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
A mamám előre megfőzi és üvegbe rakja.
2017. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zgyzgy ***** válasza:
37%

2-es jól írja, otthoni fagyasztásnál roncsolódik a zöldség.

Takony állagú lesz.

Ezért kell inkább befőzni.

2017. aug. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak maradt egy csomó adagom és már nagyon nem kívánom
2017. aug. 15. 15:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kész lecsód, van, azt jobb üvegekbe rakni.


Akinek meg takonyállagú lesz a fagyasztott zöldsége, az valamit nagyon rosszul csinál - én sok éve minden fölösleges zöldségfélét fagyasztok és eddig minden esetben normális állagú maradt.

2017. aug. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mivel volt benne kolbász is lefagyasztottam. Üvegeset mi is szoktunk eltenni télre). Mikor ma kivettem, úgy olvasztottam ki, hogy tettem egy kis vizet egy lávas aljára, abba tettem bele, kicsit összefőztem és bár nem olyan mint a friss, nem lehetett észrevenni, hogy fagyasztva volt. :)
2017. aug. 20. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!