Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megosztanátok velem a kedvenc...

Megosztanátok velem a kedvenc diétás édesség recepteiteket?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt a csökkentett szénhidrát tartalmú,egészségesebb hozzávalókból esetleg vegán desszert recepteket,amit fogyókúra alatt is lehet fogyasztani,mert nem árt annyit mint "egészségtelenebb"párja
2017. aug. 21. 20:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha még érdekel, eszembejutott még egy... holnap ezt csinálom reggelire annyira megkívántam :D


1 rész amaránt, 2 rész víz fél kanál víz és cukor --> főződ 20 percig, besűrűsödik, mint a grízpuding. 20 kalória egy 200g-os adag kb. és adagonként 1-2g cukor van csak benne.

Dióval, mogyoróval, gyümikkel (pl. banán, áfonya) isteni.

2017. aug. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
*fél kanál fahéj és cukor, nem víz és cukor :)
2017. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hű jól hangzik:)
2017. aug. 21. 22:54
 14/16 anonim ***** válasza:
21%

Nos, van, akinek rettenetes a sok szénhidrát, én napi 100 grammnál egyre rosszabbul leszek, ahogy telnek a napok (amennyire tudom, egészséges vagyok, igazán komoly problémák nem is szoktak jelentkezni, de a kis bajok se esnek jól). Plusz durván túleszem magam, mert éhezem. Nincs gond a kevés szénhidráttal, sőt, ha az adott embernek az az egyetlen normális opció és megadja a testének mindazt, ami kell. A testnek megfelelő kemény feltételek esetén csak kb. 50 gramm glükóz kell naponta (az agy bizonyos részeinek), úgyhogy nagy glükózalakítgatásra nem is feltétlenül van szükség, ha valakit ez zavar. De enélkül is jóval jobban érzem magam kevés szénhidráttal, mint sokkal... S fene tudja, inkább nem szenvedek, mintsem mások elképzeléseit teljesítsem. Rengeteg cikk s tapasztalat van a kevés, sőt extrém kevés ch-t tartalmazó étrendek mellett is, rengeteg embernek beváltak. Akinek sok ch kell, az egyen sokat, persze, azzal sincs semmi baj.


De ami a fő kérdést illeti...

Milyen diéta? :) Mindbe férhet a majdnem semmi típusú édesség, ami akkor jó, ha jóllakott az ember, csak enne valami édességet. Konjaclisztes kávés csokipuding, pontos mennyiségeket nem tudok, mindenesetre az enyémben kávé, kakaó, konjacliszt, édesítő és kókusztejszín/kókuszkrém/sűrű kókusztej van. Tejszín is lehet, csak én nem jutok házi tejszínhez, másmilyen pedig nem kell.

Vegánból most hirtelen csak elég durvát tudok, mák vagy még inkább dió megdarálva, szintén darált mazsolával összekeverve (kb. 1:1 arányban, de ki mennyire édesen szereti). Nem kifejezetten tartom "diétásnak", de ez diéta és mennyiség kérdése, gyors és nagyon finom. A diósba kakaópor is mehet, kis rum is, kókuszba is forgatható...

Illetve mégis, van még remek vegán édességem: csokipuding banánból és kakaóból, más nem kell bele. Ez sem kifejezetten diétás nekem, bár pár falatnyi olykor befér.


Az én igazi kedvenceim tojásból vannak, igaz, nyersből, ami egyeseket elriaszthat. Pl. 3 tojássárgája és fél tojásfehérje külön felverve és összekeverve némi édesítővel (nálam általában xilit, néha eritrit, ha 2-3 gramm ch is számít). Ez is ehető, de még jobb, ha kerül bele egy kis banán és vaj/kókuszzsír vagy pedig 2 dkg csokiszósz, ami kb. 1 dkg kókuszzsír, 5-6 gramm kakaópor, pici kesu és pici kávé s némi édesítő, de azt már tettünk bele, csak nekem mindig van csokiszósz egy üvegben, a párom folyton eszi rizssütihez, ami az ő kedvenc és vegán édessége, de nem tartom jónak (rizsliszt, víz és mazsola van benne megmikrózva, egyfajta egyszerűsített mochi).

Nos, ez a fenti csokikrém, ami nálam mousse néven fut, tortára is jó (konjacliszttel vagy valami mással, mert alapból túlságosan folyik), pudingnak is jó és jégkrémmé is fagyasztom néha. Ez az abszolút kedvencem, főleg piskótával, ami igazán jó szénhidrátszegény diétás édesség, véleményem szerint, különféle szénhidrátmennyiséggel készíthető, sokoldalú. Akit a zsír (főleg a tojássárgája) zavar, akár azt is kihagyhatja, bár az ízének sokat árt szerintem.


Nyilván lehetne főzött tojásos krémet is csinálni (pl. kókusztejben főzni, talán keményítővel, bár van, aki azt kihagyja s lehet zsírban is főzni sárgáját, egyszer csináltam, de az nekem már túlzás), de az macerás (csuda tudja, nekem összeugrik, de nincs nagy motivációm) és a nem nyers tojás elveszti azt a jellegzetes kis krémességét, habosságát, amit annyira szeretek és az íze is más lesz. A nyers tojásfehérje rosszabb, de abból alig van benne, most nem írok a biotinról és az avidinról, de az ilyen problémákhoz több nyers tojásfehérje kell sárgája s más jó biotinforrás nélkül.

Ez utóbbi étel zsíros és erősen szénhidrátszegény, így erősen szénhidrátszegény, zsírban viszonylag dús diétákba passzol kiválóan, de nem nagy kalóriakeretnél így sem árt ügyelni a mennyiségre.


Eszembe jutott még egy nyersvegán édesség, ami eredetileg nem jött be, de igen jó. Ez a házi paleo sportszelet olcsóbb, kevésbé tömény rokona. Egy gasztroblogról (farkaselet.blogspot.hu) vettem, de ott annyi recept van, hogy nem találom meg újra. Lehet, hogy alakítottam rajta, nem emlékszem, de ha igen, akkor sem sokat.

1 dl kókusztej

2 dkg kakaópor

2 dkg darált lenmag

2 dkg darált szezámmag

2 dkg dió (mandula vagy mogyoró is jó, de szerintem 1 dkg mandula és diódarabok lehet a legjobb)

8 dkg kókuszreszelék

nekem 30 ml rum (végső esetben rumaroma és vodka :))

édesítés ízlés szerint, nekem 4 dkg xilit jó bele, gondolom, másnak általában sokkal több kell)

Az eredeti receptben szerintem nincs, de pár dkg mazsolát is teszek bele.

Ez hatalmas adag, felét szoktam megcsinálni és ketten esszük, én két alkalomra, ha iszonyú fegyelmezett vagyok. Némi csokiréteg nem árt a tetejére, ugyanúgy, mint a sport szeletnél.

Nem tűnik lightosnak, de egy igazán belevaló efféle édességben a kóükusztej helyett kókuszzsír lenne s nem kell belőle sok. Nekem belefér szálkásításba, ha ügyelek a napra.


Az ilyen cukkinis édességek és társaik nekem sosem ízlettek, úgyhogy szuperlightosat a konjaclisztesen kívül nem tudok mondani. A répatorta már sokkal jobb, azt is el lehet készíteni szénhidrátszegényen, dióval, mandulával, kókusszal. Olcsóbban pedig rizsliszttel, ami persze szénhidrátosabb, de azért beleférhet. Ez olyan süti, ami még mikróban is finom lesz.


Kissé elragadott a frazeológiám, csak remélni tudom, hogy van, aki meríteni tud valamit belőle.

2017. aug. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2017. aug. 21. 23:26
 16/16 anonim ***** válasza:

Azért ezt az esszenciális témát tegyük tisztába.

A fehérje és a zsír részben esszenciális tápanyag, ami NEM esszenciális az a ch, ettől függetlenül marha nagy szükség van rá.


Mostanában az egyik kedvencem

Brownie:

150 g cukkini/patiszon reszelve

70 g zabliszt

1 tojás

Pici sütőpor de elhagyható

1-2 ek natúrjoghurt

Ízlés szerint eritrit és ízlés szerint 1-2 ek zsírszegény kakaópor.

Ez nekem 6 db nagyobb muffin formába elég.


Bounty szelet:

2 dl kókusztej

3 ek zabpehelyliszt

2 ek eritrit


A fentieket össze kell főzni amig sűrű masszát nem kapsz. Majd mehet bele 10 dkg kókuszreszelék és egy kis vanília.

Ezt a masszát formába tenni,majd fagyasztóba amíg megszilárdul.

Én 90%-os olasztott csokival öntöttem le végül.


Ezzel az utóbbival azért ésszel kell bánni mert azért van benne kókusz bőven de fényévévekkel egészségesebb az eredetinél és isteni hidd el.


Rengeteget tudnék még írni ha esetleg érdekel írj privátban.

2017. aug. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!