Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan válasszunk finom,...

Hogyan válasszunk finom, ropogós görögdinnyét?

Figyelt kérdés

Főleg a csíkos dinnyére gondolok.

Több helyen olvastam róla, de egyik helyen azt mondják mély, tompa hangja legyen, a másik helyen azt, hogy kongó.

Akkor melyik a kettő közül?

Ezen kívül még a sárga foltot szoktam nézni, bár többsége kevésbé sárga.



2017. aug. 26. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Legalább egy fél tenyérnyi sárga folt legyen akkor biztos hogy jóízű a dinnye. Ha alig sárga akkor ne is vedd meg.

A kopogásnál én is olvastam meg hallottam annyi mindent. De nálam a tapasztalatom nyert. Ha megkopogtatom oda teszem a fülemhez és ha olyan hangot ad vissza mint ha egy üres hordót kopogtatnék meg, na akkor jó.

2017. aug. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ha nagyon kong akkor általában túl érett :)
2017. aug. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Milyen az a ropogós görögdinnye ? :O
2017. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel lefutott a dinnye ideje és ha volt pár friss ami csengett attól még a nap tűzte bárhol tárolták . A szárát kell nézni mennyire száradt vagy friss és ha tompa mély a paskolás hangja ikrás felforrt . Szezonban 9 - 12 kg ami optimális és rezgő zengő magas hangja van , ha a köldökhöz van tartva rezonál . Ami tompa az állott poshadt .
2017. aug. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megint sikerült egy tököt kifogni :(. 11 kg, van sárga foltja, szép piros belül, nem kásás, nem ikrás, de az íze mint a tök :(((.

(Szerintem ez valami későn érő fajtájú lehet, nem régi szedès, fèlig volt száraz a szára.)

2017. aug. 26. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!