Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hány évre elegendő élelmiszert...

Hány évre elegendő élelmiszert lehetne eltárolni?

Figyelt kérdés
Még a fagyasztott dolgoknak is van egy szavatosságuk. Így nem igen hiszem hogy van élelem amit tizen évekre ellehetne tenni. Jól gondolom?

2017. szept. 2. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A konzerv évekig eláll, a méz pl több tíz-száz évig is akár.
2017. szept. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
KB 15 évre.
2017. szept. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de egy hete ettem meg, egy 1973-ban lejárt hurkakonzervet. Íze is olyan volt, mint amire emlékeztem. Bajom sem lett tőle semmi.
2017. szept. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
csak mert pénzügyileg befektetés lenne előre vásárolni :D
2017. szept. 2. 22:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem megtérülő befektetés.
2017. szept. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ha megtérülne, sőt hasznot hozna, akkor minden épeszű ember száraztésztákat, konzerveket, porított-zacskós ételeket tárolna mázsaszám.

így is újracsomagolt, újradátumozott elemózsiát kapsz, minek otthon tárolni?

2017. szept. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel, biztos hogy nem takarítanál meg semmit. Talán, ha célzottan bevásárolsz havonta egyszer. Utána, csak a minimális napi dolgok, pékáru, tej, stb, a közeli kis boltba. Legalább is én olyan vagyok, ha heti 3-4 alkalommal megyek nagy boltokba, tuti, hogy heti 10-20 ezerrel többet költök. Sokszor, megveszek olyat, ami nem igazán kell.
2017. szept. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A "rekordom": 1993-ban 1961-es pótkávéból főztünk tejeskávét. 1 napig áztattuk mire szét lehetett tördelni, nyomkodni.

A seregben semmi sem volt "lehetetlen". Nasinak: 8 éves köményes keksz, sima papírzacskóból. Megettük, aztán néztük a dátumokat. :D

2017. szept. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!