Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Létezik édes mogyoróvaj?

Létezik édes mogyoróvaj?

Figyelt kérdés
Rengeteg sok kérdést láttam már hogy "mi a különbség"..... És legtöbbször általáb a mogyoróvajat szoktam látni. Olvastam hogy mi a különbség a nutella és a mogyoróvaj közt?, és ugye sokan írták hogy a mogyoróvaj sós. De valaki(k) (nagyon kevesen) azt írták hogy édes. Minálunk lehet kapni és itt sós. Akkor létezik édes vagy nem? Válaszokat előre is köszönöm!

2017. szept. 18. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Nutella az egy kakaós, mogyorós krém. Ès igen az édes. De hasonló kakaós vagy csak mogyorós krémet lehet kapni nagyon sokat azok mind édesek.


Amiröl te beszélsz az a földimogyoró vaj ami enyhén sós, és én nem igazán szeretem...

Amerikában vagy angliában élsz?

Egyél nutellát nem fogod megbánni. :D

2017. szept. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3%
Hibás a kérdésed. Nem létezik mogyoróvaj! Van sós, és édes mogyoró krém!! A vaj=tejzsír!!!
2017. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát pedig mindenki mogyoróvajnak hívják ezt a terméket.
2017. szept. 18. 14:26
 4/7 anonim ***** válasza:
2017. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Csak a fogyatékosok nevezik vajnak! A vaj, tejzsír!!
2018. okt. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kedves #8 válaszoló megértem, hogy felbosszant ha valaki mogyoróvajnak hívja a FÖLDIMOGYORÓ KRÉMET, de ettől függetlenül nem kéne idiótának, elmebetegnek, fogyatékosnak hívni az embereket, hanem szépen, kultúráltan is ellehet mondani, hogy szerinted a kérdéses ételnek FÖLDIMOGYORÓ KRÉM a neve és nem mogyoróvaj. Viszont, ha valakinek ez az elnevezés tetszik nem szükséges megmondanod neki, mivel egyenes fordításban a peanut butter mogyoróvajat jelent mintsem FÖLDIMOGYORÓ KRÉMET ugyanis nem peanut cream-ként használják külföldön. Köszönöm, ha megérted és rájöttél, hogy így is meg lehet fogalmazni valamit és úgy kisebbségi érzést kelteni, hogy nem használsz gúny neveket másokra
2020. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Annyi igazság van a történetben, hogy a vaj és a tej is állati eredetű termék, ugyanakkor előszeretettel próbálják növényi eredetű termékekre is ráerőltetni őket, helytelenül. A mogyoróvaj valószínűleg az angolszász peanut butterből származik. A mogyorókrém inkább egy mogyorót IS tartalmazó, alapvetően édes krém, sok egyéb összetevővel, míg a mogyoróvaj egy túlnyomórészt mogyoróból készült termék. Nagyon max olaj, só és cukor kerül bele, a bio verziókban pedig mogyorón kívül semmi más nincs.


Házilag is tudsz készíteni, mézzel, vagy talán után tudod édesíteni.

2022. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!