Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a cukorról?

Hogyan szokjak le a cukorról?

Figyelt kérdés
Nagyon kívánom mostanában az édességet, és egy kicsit meg is híztam, és mielőbb szeretnék leszokni erről a szokásomról.

2017. nov. 9. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan csökkentsd a mennyiséget . Válts nádcukorra mézre , otthon ha sütsz gyümölcsös dolgokba ne tegyél semmilyen édesítést . Érdemes a finomlisztet is lecserélni korpás és teljes kiőrlésű lisztre . Sós dolgokat is csökkentsd mert arra rögtön édeset kívánunk .
2017. nov. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a tél közeledte miatt (is) kívánod a cukrot, mert ilyenkor a szervezetünk szeret zsírpárnákat fölhalmozni (az evolúció hozta így).


Nekem pont a másik véglett jött be: hosszú hetekre kiiktattam teljesen a cukrot. Jó nagy kínszenvedés volt. Kávé cukor nélkül, no fehér pékáruk, no édességek, csak gyümölcsöt ettem és zabpelyhet. Amikor visszahelyeztem a cukrokat az étrendembe, a kevesebb cukor is sokkal édesebbnek hatott. Azóta is alig cukrozom a kávémat, némelyik édességtől meg "cukorkómát" kapok (pl. egy tejcsokoládés, krémes bonbontól).

2017. nov. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyik napról a másikra teljesen, cukorpótlót, édesítőt mézet se egyél. Bolti készételt hagyd ki. Kásába kevés só és kókuszreszelék,fahéj vagy karob. Folyadéknak víz, esetleg citromlével. ésszel meggyőzve magadat. Ha eleget olvasol róla menni fog. Pár nap múlva csökken azoknak a rossz baciknak az aránya a beledben amik a cukor miatt szaporodtak el. Ahogy ez csökken, egyre kevésbé kívánod, és ahogy a normál arány beáll, a jó bacik annyian lesznek hogy visszajön az egyensúly minden szinten és stresszoldásra se fogod kívánni.
2017. nov. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Unikornispata ***** válasza:
Írd össze,hogy melyik betegségeket okozza,és azt nézegesd minden nap..rögtön elmegy a kedved...
2017. nov. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!