Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a mértéktele...

Hogyan szokjak le a mértéktelen zabálásról?

Figyelt kérdés
Rengeteget képes vagyok enni ma pl. szendvics banán narancs húsleves 3 szendvics 1 tábla csoki joghurt.. jézusom:( és még ennék.. Sajnos meg is látszik le szeretnék fogyni 6-7kgot.. Semmi rendszeresség nincs az életem ezen területén..
2012. nov. 26. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első, hogy tűzz ki egy célt. De valami olyasmit, ami nem ilyen "jobban akarok kinézni" féle. Ugyanis akkor egy idő után reflexesen azt fogod mondani, hogy "majd folytatom, most leadtam egy kicsit", és egyből visszaszeded a súlyod. Olyasmi célt nézz ki inkább, hogy "szeretnék xy embernek tetszeni", mert ez minél hamarabb kell, hisz ha beelőznek, akkor kakukk. Egyébként szép lassan csökkentsd a napi elfogyasztott ételek mennyiségét addig a pontig, míg még egészséges. Ne ess át a ló másik oldalára. Ezen felül ha eddig nem tetted, sportolj. Kocogás, úszás, biciklizés... Ezek mind segítenek.


Egyébként ha nem vagyok túl indiszkrét, megkérdezhetem a korod, a nemed, és a súlyod? Csak, hogy mások könnyebben tudjanak tanácsot adni.

2012. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
kb. 157cm és 59-61 kg körül vagyok. és 17 éves:) mostmár a sportot bevezettem az éleembe legalább heti 3x.. de most is pl. elmegy a kedvem tőle,mert ha zabáltam már úgyis mind1..
2012. nov. 26. 21:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Értem. Így az adatok alapján szerintem nincs nagy gond. :) Amit írtál, hogy emiatt adod fel a sportot, butaság. Gondolj csak bele. Egyik napról a másikra nem lehet leszokni semmiről sem. Ha ma nem ennyit ettél volna, hanem egyik napról a másikra vettél volna vissza sokat, már lehet erősen fájna a fejed. Mikor úgy vagy vele, hogy már mindegy, akkor jusson eszedbe, hogy ez is egy lépés az úton. És nem feltétlenül rossz. Csak még az elején vagy. Később könnyebb lesz megtartani a sportot, és a fegyelmet. Csak ne törj le, mondván úgysem sikerül, mert a rossz kedv is ellenség. Megsúgom, én ugyan így próbálkozok fogyni (csak "kicsit" más adottságaim vannak), és azért már haladtam. Csak ez egy lassú folyamat, kitartás kell, és elszántság.

Egy tipp: Ha úgy érzed, hogy ennél valamit, de tudod, hogy mára már nem kéne, iszogass egy pohár vizet. Evés előtt is jól jön, ha iszol 1-2 kortyot. Ami még rosszul jöhet, a kései evés. Ha esetleg későn leszel éhes, akkor rágj el egy darab sárgarépát, vagy bármilyen zöldséget/gyümölcsöt amit szeretsz. Vagy tereld el a figyelmed valamivel, amit szeretsz csinálni. Pl zenehallgatás. És egyébként sok sikert kívánok neked. :)

#1 voltam ismét

2012. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!