Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik a helyes kifejezés:...

Melyik a helyes kifejezés: alma főzelék, alma szósz, esetleg alma mártás. Ezek ugyan azt az ételt takarjáak, vagy különbböző ételekről van szó? Ugyan ez a meggyre is vonatkozik?

Figyelt kérdés

2017. nov. 16. 00:10
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

egybe kell írni

almafőzelék, almaszósz, almamártás

és mitől lennének azonosak? mind más funkcióval bír, más ízzel, stb. (ha léteznek egyáltalán)

2017. nov. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Fözelék normál esetben zödlségféléböl készül, nem gyümölcsböl


A mártás meg a szósz magyarra fordítása - a szósz ugyanis eredetileg a francia sauce szóból német közvetítéssel Soße lett a magyarban szósz, azaz mártás.

2017. nov. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Ugyanaz az étel.

Az almaszószt néha hívják almafőzeléknek, de meggyfőzelékről még nem hallottam, csak meggyszószról.

2017. nov. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
A szósz és a mártás az elterjedt elnevezés. Főzeléknek még nem hallottam a gyümölcsből készülteket. A főzelék kifejezés valóban inkább a zöldségfélékhez társul.
2017. nov. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Valóban vagy szósz, vagy mártás, főzeléknek nem mondják. Amúgy ugyanaz a kettő.


Off:

Régen a vőlegényem mindig emlegette, hogy az édesanyja milyen jó piszkeszószt tud csinálni. El nem tudtam képzelni, milyen, amíg meg nem láttam, és rájöttem, hogy ismerem már rég az ételt, csak nálunk egresmártásnak hívják:).

2017. nov. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!