Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehetek vegán 0-ás vércsoporttal?

Lehetek vegán 0-ás vércsoporttal?

Figyelt kérdés
Én sem gondolom, hogy sok összefüggés lenne, de hallottam olyanokat, hogy hajhullást, stb eredményezett. Lehet köze egymáshoz?

2017. dec. 27. 11:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
54%
Ha vegán vagy, akkor lehetnek hajhullás meg hasonló tüneteid, de ez vércsoporttól független!
2017. dec. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
63%

1.: mitől is? Mert a tudomány mai álláspontja szerint minden szükséges tápanyagot be lehet vinni vegán életmóddal, de javítsd már ki a kanadai, brit és amerikai dietetikusok társaságát, ha neked valami új, ezzel ellentétes kutatási eredményed van a témáról! Kíváncsian várjuk!


Kérdező: a vércsoportnak nincs köze az étkezésedhez, ezt a butaságot honnan vetted?


Hajhullást a HIÁNYOS étrend eredményezhet, amihez mindegy hogy vegán vagy mindenevő-e az ember, nem megfelelő vitaminbevitel szükséges.

Ha normálisan összeállított étrenden vagy, ez nem következhet be.


Modnjuk vegán étrenden extrém nehéz eléri a hajhullást, ugyanis sokkal gazdagabb vitaminokban, ásványi anyagokban mint a mindenevő étrend.

A hajnak fontos vitaminok a B7 (legjobb forrásai az élesztő, gombák, szója, babfélék és olajos magvak; az állati termékekből csak a máj tartalmaz egy keveset de mivel a B7 hőre érzékeny, és nyers májat senki nem fogyaszt, ez tárgytalan); a C vitamin (gondolom nem kell részletezni, hogy csak növényi forrásból vihető be), a B3, melynek jó forrásai a szezámmag, gyömbér, gyömbér, gomba, olajos magvak. Fontos még az A vitamin (répa, barack, édesburognya,spenót, mangó, stb.) ill. az E vitamin (mandula, mogyoró, babfélék,zöld levelesek, napraforgómag).

2017. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%

Jézusom :D


A táplálkozás fajspecifikus, nem egyedspecifikus.


Utólag egyébként, a vércsoport szerinti táplálkozás kitalálója, Dr. D'Adamo is beismerte, hogy ez az egész áltudományos.


Nekem egyébként mindig is dús és erős hajam volt/van, és nem történt semmilyen negatív irányú változás mióta vegán vagyok. B vitaminokkal szokták összefüggésbe hozni ezt, de azoknak meg pont a gyümölcsök, gabonák, gombák és magvak a legjobb forrásaik.

2017. dec. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
18%

ma 12:52-es: az elsö válaszoló vagyok és azt írtam, hogy LEHETNEK problémái emiatt, nem azt, hogy garantáltan LESZNEK!


DE a legtöbben, akik hirtelen vegák/vegánok akarnak lenni, azok egyszerüen elhagyják a húst/állati termékeket és nem pótolják a hiányzó tápanyagokat (pl. fehérjék, vitaminok) és EZÉRT lesz bajuk. Akik értelmesen csinálják, azok tudnak olyan étrendet összeállítani, amiben minden szükkséges tápanyag megvan, de ök nem is kérdeznek ilyen butaságot, mint a kérdezö.

Szóval nem kell egyböl a torkomnak ugrani, hanem elöször pontosan elolvasni, amit írtam!

2017. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó: szerinted milyen vitamin vagy aminósav nincs meg a nem állati eredetű ételekben? Mert aminosavakból nincs olyan, vitaminból a b12 az amit se az állatok se a növények nem képesek szintetizálni csak a baktériumok. Így mosatlan növények vagy forrásvíz a természetes forrásai; az állatoknak a legelés. Az ipari állattartásban mivel az állatokat nem legeltetik így oktják őket vagy dúsított takarmányt kapnak. De nincs természetes úton benne b12, mielőtt erre hivatkoznál.
2017. dec. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
40%

Még mindig nem vitatkozni akarok, de még egy kísérletet teszek, hogy mit akartam mondani!


A legtöbben, akik minden elözetes utánajárás nélkül mondanak le a húsevésröl, a megszokott - eleve nem kellöen változatos - étrendböl hagyják ki a húsféléket.

Eddig ettek tésztát, rizst, krumplit, hagyományos fözelékeket hússal - meg vasárnap esetleg egy salátát is - , most eszik ugyanezt hús nélkül, akkor igenis lesz hiányuk, mert nem visznek be megfelelö mennyiségü és minöségü fehérjéket, és ez érvényes még egy csomó egyéb anyagra is, amik a fentebbi étrendben nincsenek meg.


Akik megfelelö ismeretek alapján esznek húsmentesen, az teljesen más téma.

2017. dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%

" nem pótolják a hiányzó tápanyagokat (pl. fehérjék, vitaminok) "


Az állatok (és az ember) szervezete a koleszterin kivételével semmit nem képes magának előállítani. Fehérjét kizárólag a növények és a gombák állítanak elő. Ezeket feletetik az állatokkal, és így kerül a húsba a protein. Akárcsak a többi tápanyag is. A b12-t a talajban és az emésztőrendszerekben (a vastagbélben, de onnan már nem tud a b12 felszívódni) élő mikroorganizmusok termelik.


Aki elhagyja az állati eredetű dolgokat, annak valamilyen oka van erre, és én speciel kinézem belőle illetve elvárom tőle, hogy legalább minimálisan utána nézzen ezeknek a dolgoknak.


Értsd, kb mit értek minimum alatt:

Alapművek:


Dr T. Collin Campbell: Kína Tanulmány

Dr John Mcdougall: Starch Solution

Dr Dougles Graham: 80 10 10


Legalább ezeket érdemes elolvasni.


De ma már szerencsére a PTE-n is adtak ki használható tanulmányokat.

2017. dec. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
42%

MInt írtam, nem akarok erröl vitatkozni, föleg nem akartam részletekbe menni.


De ha megnézed itt a vegetáriánus topikot, akkor láthatod, hogy sokan a legalapvetöbb dolgokkal sincsenek tisztában ezen a téren.

2017. dec. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó, nekem inkább úgy tűnik hogy a mindenevők nincsenek tisztában semmivel, főleg hogy vegánként vitaminhiányt elérni azért jó nagy erőfeszítéseket igényel, mert a húsokban nincsenek vitaminok szinte, csak a növényekben, de valahogy mégis mindenki ettől retteg.


A hatalmas húsmennyiség fogyasztása ellenére óriási a vashiányosok és b12 hiányosok aránya, nem beszélve az általános rossz egészségügyi állapotról az országban (pl. d vitamin hiánya is általános); az állati termékek által okozott rák, szív-és érrendszeri megbetegedések, vesebajok, epebajok, májbetegségek, stb. tombolnak...

2017. dec. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
26%

"Kérdező: a vércsoportnak nincs köze az étkezésedhez, ezt a butaságot honnan vetted? "


Csak annyira buta "mozgalom" az is, mint a vegánság. De azért mi mosolygunk tovább. :)

2017. dec. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!