Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért jó vegánnak lenni?

Miért jó vegánnak lenni?

Figyelt kérdés
A vegetáriánusokat még megértem,hogy nem esznek húst,de a vegánságban mi a jó?Miért ítélitel el a tejet,sajtot,tojást stb.?Meg akkor tésztákat sem ehettek,mert van benne tojás,semmit nem ehettek,amibe tej van,gondolok csokoládét sem esztek.Mindenhez speciális alapanyag kell.Mi a jó ebben?

2016. nov. 10. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%

Nem jó annak lenni, de ezt egy mentálisan beteg agyú sose fogja megérteni, egy egészséges életvitelű normál gondolkodású embertől.

Fogd fel úgy hogy ez is a társadalom természetes kiválasztódása.

2016. nov. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%

a vega még tolerálható,de a vegán már agyrém kategória.

az ilyesmi lényege nagyjából az,hogy az élet semelyik területét nem képes irányítani,ezért maga fölött tart kontrollt,sanyargatást.

amúgy az anorexia alapelve is hasonló,csak abban a depresszió és az önpusztítás az elsődleges cél és utána a totális étkezés kontroll.

a tej és tejszármazékok viszont nem csak a vega étrendbe nem való,hanem a sima egészséges táplálkozásba sem.

mert egészségtelen gyulladáskelő allergén,és mert állatkínzás útján nyerhető ki.

2016. nov. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
25%
ezek a vegák meg vegánok ha ennyire nem akarnak életet elpusztítani, és átrani az élőlényeknek arra nem gondolnak hogy a növények is éreznek???
2016. nov. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
78%

"a vega még tolerálható,de a vegán már agyrém kategória."


Tolerálható? És a vegán nem? De miért? Mi közöd ahhoz, hogy más mit eszik vagy mit nem?

2016. nov. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
2016. nov. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagyok vegán, még vegetáriánus sem. De hallottam már hrét, hogyan tartják a teheneket a tejükért (mesterségesen termékenyítik meg őket újra meg újra, míg bele nem halnak) a szárnyasokat a tojásukért (az egynapos kiscsibéket zsákokba teszik és onnan élve egy bazi kemencébe, csak mert nem tojók) és ha ebbe kicsit is belegondolok, hát elmegy az életkedvem. Sajnos(?) annyira nem sajnálom őket, hogy részt vegyek a kihasználásuk és leölésük elleni harcban... de nem is jelentem ki nagy garral, hogy aki az elvei miatt nem eszik állati eredetű dolgot, az rosszabb ember lenne. Eleve ne a kajája miatt ítélkezzen már bárki mások felett, miközben minden szabadult gyilkosnak integráció, meg tiszta lap jár.
2016. nov. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

1."Miért ítélitel el a tejet,sajtot,tojást stb.?"

- ezért: https://www.youtube.com/watch?v=UcN7SGGoCNI&t=233s

https://www.youtube.com/watch?v=utPkDP3T7R4


röviden: az állatokat szörnyű körülmények között tartják, szenvednek egész életükben, és a vegánok nem akarnak olyan termékeket vásárolni, ami az állat halálához vagy szenvedéséhez vezet vagy annak okozója.


2. "Meg akkor tésztákat sem ehettek,mert van benne tojás" még egy átlagos magyar áruházban is kapni tojásmentes tésztát, nemhogy egy webshopban vagy bioboltban.


3. "semmit nem ehettek,amibe tej van"

Ez igaz, de van rengeteg alternatíva. Én nem vagyok vegán, de sokmindenből növényit fogyasztok. Pl. mandulatejet, mogyorótejet, zabtejet. Van mandulajoghurt, kókuszjoghurt, szójajoghurt, puding is. A túró/tejfölutánzat számomra kritikus, nem ízlik. A sajt se nagyon. De van akinek igen.


4. "gondolok csokoládét sem esztek."

Étcsokoládé vagy vegán "tej"csoki. A rossmannban pl.kapni az utóbbit.


5. "Mindenhez speciális alapanyag kell.Mi a jó ebben?"

Az,hogy nem okozol fájdalmat más élőlényeknek.

2016. nov. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%

az a közöm hozzá,hogy az egyik unokahúgom vegán.

és amikor családi összejövetel van készít ételeket és állandóan erőlteti ránk ezeket a kajákat,rám aki szinte teljesen paleós vagyok.

szóval kb köretnek tudom tekinteni az általa elkészített ételeket,annak viszont finomak.

2016. nov. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%

Nekem egyszer valaki azt mondta, hogy egy elhízott vegán már ácsolhatja a koporsóját...

Viccet félre téve nem kell húst hússal enni de csak zöldség alapon táplálkozni... sokan azt hiszik állati környezettudatosak ezért nem esznek hús és állati terméket.

Múltkor kérdeztem egy ismerősöm, akkor mit eszel? Válasz teljes kiörlésű kenyér avokádó! krémmel meg szójatej meg ilyenek- na mondom, észt nem osztottak a táplálkozáshoz, ha mindent a Föld különböző részeiről importált termékkel helyettesítessz.

Nagyobb az ökolábnyomuk, mint egy azonos helyen élő hús és állati termék fogyasztónak.

2016. nov. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

"Múltkor kérdeztem egy ismerősöm, akkor mit eszel? Válasz teljes kiörlésű kenyér avokádó! krémmel meg szójatej meg ilyenek- na mondom, észt nem osztottak a táplálkozáshoz, ha mindent a Föld különböző részeiről importált termékkel helyettesítessz. "


1. attól, hogy fogyaszt import termékeket IS, nem nagyobb a lábnyoma egy húst is fogyasztóénál. A húsfogyasztás teszi ki az ökolábnyom 90%-át, mert akkora víz-és gabonaigénye van, a tárolásról,szállításról, oltásról, feldolgozásról nem is beszélve. Ha ezt kiiktatja, és helyette fogyaszt importált növényeket IS (amiket te is ugyanúgy fogyasztasz, hiszen kétlem, hogy pl. télen bármi olyasmit vennél zöldségből, ami kis hazánkban termett:), akkor neki van mondjuk 20% ökolábnyoma a tiédhez képest...


2. A teljes kiőrlésű kenyér nem import


3. Lehet hogy meglep, de a szója sem feltétlen, ugyanis Magyarországon termelnek szóját is.


Magyarán: az egész "menüből" 1 komponens volt "nem magyar".

2016. nov. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!