Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért épült be a táplalkozasun...

Miért épült be a táplalkozasunkban az avokádó? -holott nem túl környezetbarát

Figyelt kérdés

Tegnap is vásároltunk a férjemmel, fiatal párt hallottunk diskurálni mit hol szoktak venni, mire a pár nő tagja egyszercsak odavetette a férfinak, hogy "Jajj drágám az avokadót tudod, hogy nem itt szoktuk venni..." tehát szokták venni.

Ma is olvastam itt gyk- hogy valaki betervezi a heti menübe.

Gyerekek is eszik a menzán. És kb. elég sok étterem étlapján láttam előételként.

Valamint receptek tömegei tartalmazzák ezt a receptoldalakon- előétel/kenőkrémek stb.


Pedig a legtöbb dokufilmben és cikkben is írnak arról, hogy a szállítása miatt milyen nagy környezetszennyezést okoz és az embereknek itt Európában nem túl ésszerű és fenntartható a fogyasztása. Helyette a lokális termékeket kéne előnyben részesítenünk.


Miért ilyen népszerű?



2018. jan. 5. 20:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%
Fujjjj az avokadonak pince ize van! Fortelmes
2018. jan. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%

1. Az eper májusban Spanyolországból meg a paradicsom paprika sokkal nagyobb méreteket ölt de valahogy senkit se zavar. Csak az a rohadt avokádó.

2. Tonnaszámra veszi mindneki a banánt meg a mandarint is télen az is nyilván kis hazánkban terem és nem konténerhajókon hozzák be érlelőgázzal

3. Az hogy a hús tej és tojás ipar a világ termőföldjeinek 90%-át adja ki a takarmány miatt ill az ügegházhatású gázok 40%-át produkálja senkit nem érdekel amikor tömik be a vasárnapi rántotthúst húslevessel


És ezután komolyan az a baj hogy a banán narancs citrom mandarin kiwi lichi uborka brokkoli paprika paradicsom eper áfonya szeder málna cukkini padlizsán gránátalma stb. anyámkínja mellett még az avokádót is importálják?


Azt meg ne hazudja nekem senki a képembe hogy nem vesz legalább hetente az egyik fent említett termékből vagy hogy elhiszi hogy télen a paradicsom magyar termés.


U.i.: az ügegházamban késő őszig megterem az avokádó itthon, kissebb fák vannak nem nőnek magasra, termeszthető szóval itthon is.

2018. jan. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%
Egyátalán nem épültbe az emberek étrendjébe és iskolákba se esznek ilyet .azt hogy van recept hozá az egy dolog látál egy embert amkik ilyet vesznek ,vagy itt olvastad hogy van aki mindig vesz ilyet megint más .de az eberek nagy része elöbb vesz banánt,mandarint narancsot ,mint avokádot.
2018. jan. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nem veszek banánt nem vèletlen. És direkt csirkét írtam, nem marhát... egy kisebb állat felnevelése nem kerül annyi erőforrásba + nem mindenki a vágóhídról veszi a csirkét. Meg spanyol epret sem eszek.

Szerintem is divatőrület. Divatzöldek, meg divatdiétázók.

Komolyan érthetetlen nekem ez miért jó. Nehogy lemaradjunk a szomszéd Pistától meg Ancikától :D

2018. jan. 6. 12:21
 15/19 anonim ***** válasza:
86%

A csirkehús is ugyanannyi gabonát igényel kilogrammonként mint a marha. A csirke is egész nap eszik, nem tudom honnan szeded hogy az környezet vagy alapalabbkímélőbb.


A zöldséget közvetlenül szállítani és megenni sokkal gazdaságosabb mint a takarmányt szállítani, 10x annyit megetetni egy kiló húshoz (magyarán 1 kiló csirkehúshoz 10x annyit is kell szállítani), itatni az állatot (szintén jó pár liter víz per kiló), oltatni, elvinni vágatni (szállítani), feldolgozni, csomagolni, elvinni eladni (szállítani).


Szóval gondold már végig...

2018. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%
A pálmaolaj ültetvények miatt gyakorlatilag ki fognak halni az indonéz és maláj szigetek élőlényei, köztük emberszabású rokonainkkal. Mégis, el sem hinnéd, mennyi minden tartalmaz pálmaolajat, és érdekesmód kb. senkit sem zavar.
2018. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
93%
Az utolsónak igaza van. Pl a nutella, rengeteg édesség, a margarinok, sokféle krém vagy tejszín sőt tegnap láttam a boltban hogy egy “farmföl” is 20% pálmazsírt tartalmaz. Szóval szinte mindenben benne van. Az olcsó sajtokben, felvágottakban, mindenféle készételben...
2018. jan. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
71%
Azért azt még véletlen sem hiszem el én sem a kérdezőnek, hogy októbertől júliusig nem vesz soha paradicsomot, paprikát,stb., vagy hogy soha nem vett még egy rohadt banánt vagy narancsot se. Mert vigyázz, az se magyar termés...
2018. jan. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 molart válasza:
100%
Igen írják sok helyen H az avokádó fogyókúrás kaja de hasonlóan vezették be ide mint a Valentin ünnepet is vitamin biztos van benne a Valentinban meg Vica verza üzlet
2018. jan. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!