Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Valami hatásos és egészséges...

Valami hatásos és egészséges módszer (inkább étel, vagy ital) a kávé helyettesítésére?

Figyelt kérdés
Imádom a kávét, nagyon rá vagyok kattanva, ami ki lett mutatva egy vizsgálaton. Van esetleg valami egészséges energia pótló amit a kávé helyett tudnék fogyasztani? Tea vagy valami?

2018. jan. 10. 21:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Fekete tea. Viszonylag sok koffein van benne, de nem annyi mint a kávéban. De gondolom a koffeinnel volt baj a vizsgálaton nem? És minden energia pótló koffeines akár tea energia ital kávé stb. Szóval nem tudod a koffeint megkerülni. Amúgy a napközbeni fáradtság rossz táplálkozás és vitamin hiány miatt is lehet ezzel érdemes lenne foglalkozni.
2018. jan. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

fekete tea. én pl az earl greyt imádom, cukorral és citrommal. de tejjel is finom

zöld tea is hatásos

2018. jan. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hát igen, a koffeinnal volt baj.

Bér, azt mondták, hogy kis mennyiségben jöhet.

2018. jan. 10. 21:29
 4/19 Andizsuzsi ***** válasza:
94%
Az attól függ, hogy mire vagy rákattanva. Ha a koffeinre, akkor lassan csökkentsd a mennyiséget. Ha a kávé ízére, akkor igyál koffein menteset.
2018. jan. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha a koffein a baj akkor a koffeines teák sem lesznek jók neked.

Szokj rá esetleg, hogy kötött időkben kávézol pl. csak reggel és az ebédszünetben; kösd valamihez, úgy egyszerűbb lesz.


Energiapótló pl. a házilag facsart gyümölcslé vagy a házi smoothie. A bolti gyümölcsleveket nem ajánlom, mert a 100%-os is tele van cukorral.

2018. jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Datolya. Ha néhány szemet megeszel, hasonló hatást érsz el mint a kávéval.
2018. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%
"Imádom a kávét, nagyon rá vagyok kattanva," Ha ezt igy elfogadod akkor ne keress semmit, igyál belöle sokat!
2018. jan. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Pontosan mire vagy rákattanva?
2018. jan. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Engem a citromlé élénkít kicsit (a kávé és a tea egyáltalán nem). Energiát pedig a megfelelő étrend és pihenés, mozgás ad.
2018. jan. 11. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Zöld tea elenkit es egeszseges is, vagy esetleg a borsmenta tea.
2018. jan. 11. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!