Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek? Valaki járt már...

Szerintetek? Valaki járt már hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Alkoholista voltam/vagyok(?). 11 évig alkoholizáltam. Napi több liter bort, sört, töményet fogyasztottam. Már nem volt elég, bármennyit is ittam, szinte meg se látszott rajtam. (Ezt többen is jelezték - akik tudták mi a helyzet - hogy egyszer nem láttak még félre lépni, esni-bukni, félre beszélni, dolgozom rendesen, szóval nem lehetett észre venni, hogy még csak dél van, de már bevertem 1 liter házit). Ennek meg is lett az eredménye, mégpedig: gyomorfekély ill. a hasnyálmirigyem is totál K.O. GGT-m 2400 valamennyi volt, nem emlékszem pontosan.

3 hónapot töltöttem a belgyógyászaton, hogy rendbe szedjenek, ami kifejezetten jól sikerült, onnan pedig az addiktológiára akartak küldeni, de közöltem a dokival, hogy elég volt, haza akarok menni, elég volt abból, hogy feszt halálra nyugtatóznak, stb. Haza jöttem, kaptam egy tonna gyógyszert, szedtem úgy, ahogy az fel volt írva. Szépen elkezdtem csökkenteni a háziorvos utasítására a mennyiséget, majd teljesen abba hagytam. Néha ha kicsit feszült vagyok, bekapok egy Rivotrilt. Eltelt már több mint 1 év, hogy nem iszom (néha egy alkoholmentes sör becsúszik) és olyan üresnek érzem magam. Kedvtelen vagyok, nincs kedvem semmihez és senkihez(változó). Nem tudok aludni se normálisan.


Megmondom őszintén: szerettem inni, nyugodt voltam, nem kattogtam semmin. Minden olyan volt, mint másnál egy átlagos nap, csak alkohol nélkül. Végüis a kérdésem csak az lenne, szerintetek(csak hogy egy példát mondjak) ha mondjuk hétvégén össze ülök a haverokkal és leverek 1-2 felest vagy bármilyen alkohol tartalmú akármit, vissza eshetek?

Természetesen eszem ágában sincs inni, csak kiváncsi vagyok. Sokat járok fel a helyi kocsmába ha van időm, 1-2 citromos sört leverek vagy kávézok és ennyi.


Na még annyit így a végére ha már sikerült ilyen ********* megfogalmaznom, hogy mikor még nem volt semmi bajom, de viszont tudtam, hogy ez így nem mehet sokáig, be kell fejeznem ezt az életvitelt, abba is hagytam az alkoholizálást, 1-2 napig nem volt semmi gond, de aztán jött a remegés, hányinger-hányás, szédülés, fényre és bármilyen zajra érzékeny voltam, nem tudtam gondolkodni(ezeket csak úgy megemlítettem).

Köszönöm, hogy elolvastad és elnézést az összevisszaságért, nem igazán sikerült összeszedni a gondolataimat és a teljes történetet. Aki kíváncsi még valamire, bátran írjon.


2018. jan. 30. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Elöször is, ha EGY felest megiszol, akkor ott vagy, ahol elötte, többet nem tudod kontroll alatt tartani magad.


2. Emellett ha a hasnyálmirigyeddel is baj volt/van, akkor akármilyen kevés alkohol is elég ahhoz, hogy végleg felmondja a szolgálatot.


3. Inkább örülj, hogy sikerült abbahagyni, és ne próbálkozz azzal, hogy újrakezded.


4. NE az alkohol adjon értelmet az életednek, hanem keress valami hobbit (a haverokkal ivás NEM AZ!!), vagy valami célt az életednek, de NE a kocsmába járj, hanem inkább kirándulj vagy valami egyéb értelmes dolgot keress!


Minden jót a továbbiakban!

2018. jan. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre annyit, nagy mázlid van. Azok a kollégák, ismerősök, akik így ittak és nyomatták a pálinkát is, mind föld alatt vannak.


Egyszer, kéne valami hobbi, elfoglaltság, talán nő:)))

Másodjára, ha csak egy kicsit, mert az semmi, vissza fogsz csúszni:((( Egyre többször egy kicsit, mert miért ne, megérdemelsz ennyit, jobb tőle, stb. Indok mindig van, miért még egy kicsit. Azt veszed észre, megint keményen piálsz.

2018. jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyógyszerek helyett egy nagyon profi pszichológus kéne neked. De minimum egy nagyon közeli barát, aki érzelmileg és értelmileg is fejlett.

Nagyon szépen körülírtad egyébként az alkoholizmust, meg a függőséget magát. Ezt így előadhatnád egy erről szóló foglalkozáson.

Nyilvánvaló, hogy szerettél inni, de (már bocsánat) k**va nagy szerencséd volt, hogy megúsztad. Nem sokra voltál a megpusztulástól.

Ahelyett, hogy azon merengsz, milyen jó volt, amíg ittál, inkább keress olyan dolgokat, amik boldoggá és nyugodttá tesznek anélkül, hogy kinyírnák a szerveidet.

2018. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyan alkoholistát, aki kb. 7-8 éve nem ivott már, amikor az egyik gyermekének a sikerét ünnepelték és megivott egy! felest. Visszaesett.
2018. jan. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!