Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti egészségesen étkeztek? Ti...

Szekeres Ilona kérdése:

Ti egészségesen étkeztek? Ti milyen cukrot szoktatok használlni a főzéshez?

Figyelt kérdés
2018. febr. 7. 22:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%
Sütikhez kristálycukrot,meg teába .normál lisztet használok.
2018. febr. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
57%

Teát, kávét már évek óta minden ízesítés nélkül iszom, amúgy mindenből normált használok, liszt, napraforgó olaj stb.

Persze néha-néha eszek egy saját, vagy a szülői gondoskodás jóvoltából rendelkezésemre bocsátott, vagy cukrászdából származó sütit, ott nem szoktam válogatni, hogy minden mentes legyen, ennyi cukor belefér.

2018. febr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem gondolom, hogy egészségesen eszem, de a mértékre odafigyelek. Általában sima kristálycukrot használok, de nem nagyon eszem cukros ételeket.
2018. febr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%

Mi kizárólag sima hétköznapi kristálycukrot ill. porcukrot,valamint mézet használunk., de viszonylag ritkán.


Főzéshez? Például néhány mártás( paradicsom-, gyümölcs-, vadas), párolt káposzta, tejbepapik,tésztafélék (mákos,diós,grízes), raguk (milánói, bolognai) stb., BBQ húsok pácolásához,ha éppen olyan recept szerint készítem.

2018. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
61%

Kristálycukrot, de nem sokszor használom, ám mg mindig jobb, mint bármelyik édesítő, amitől fáj a gyomrom.


Feérlisztet is alig, krumplival sűrítek :)

2018. febr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon egészségtelenül táplálkozom! Sima kristálycukrot fogyasztunk, én személy szerint rengeteget.
2018. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
41%
Vitamill tk. rozsliszt 220 Ft a Tescoban.
2018. febr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
36%
Fozesnel soskaba teszek 2 ek-nyit. Fel liter teaba teszek 3 ek-nyit. Ennyi. Lisztet rantott dolgokhoz. 1 kg liszt fogy 1 honapban. Most epp Gyermelyi van itthon, de amugy auchanosat hasznalok. Nem hiszek a reklamoknak. Ferjem nagyapja 95 evig elt, minden megitta a palinkajat, elszivta a cigijet, reggelire szalonnat, kolbaszt es feher kenyeret evett. Estere pedig vorosbort ivott es nappal vegigkapalta a kertet. Nalunk minden heten van hal, husmentes nap, fozelek stb de a napraforgo olaj is ugyanolyan jo,mint az oliva. Sok esetben a markat fizetjuk.
2018. febr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én se nagyon foglalkozok vele, hogy mit eszek ilyen tekintetben. Ha jól esik, akkor egy jó kis oldalszalonna paprikával vagy vöröshagymával, vagy épp egy jól bepácolt szelet húst kisütve.


Rokonságban nekem is van rengeteg 70 év fölötti akik világéletükben azt ették ami volt, sokan falusiak, annak megfelelő étkezési szokásokkal, szóval inkább hiszek annak amit látok, nem pedig a megszokott " tudósok megállapították hogy... "


Persze mindenki a saját belátása alapján étkezik, de anno egyetemen egyik bioszos proffal is beszélgettünk erről a témáról, hogy zöldség vagy hús... Dióhéjban annyit válaszolt, hogy ha a hús nem volna jó az ember szervezete számára akkor az evolúció már rég tett volna róla, hogy ne is legyünk képesek megemészteni.

2018. febr. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem is jó a genetikám, a családomban sokáig éltek az emberek, node nem is ettek annyi édességet, mint egy modern ember (persze, sütöttek cukros sütiket, de akkor sem ették azt minden étkezés végén, mint én gyerekkoromban), viszont egész nap dolgoztak fizikai munkában. Határozottan egészséges fajta vagyok (a fogamra ez sajna nem igaz), de az nem azt jelenti, hogy ne akarnám az életmódomat is a legegészségesebb szintre hozni (már amennyire kényelmes, mert a túlpörgés és aszkétizmus más irányból nem egészséges). Nem 80-90 évig akarok élni, mint az őseim, hanem lényegesen tovább... S én SOKKAL inaktívabb életet élek, más a víz, a föld, minden. Vannak hátrányaim hozzájuk képest, muszáj, hogy előny is legyen...

Úgyhogy én megteszem, amit tudok. A cukor soha nem fog visszajönni az étrendembe, eleve már a párom tiltakozik, akármilyen szegények is vagyunk, elég sok cukoralkohol kell, de az egészség a fő (igaz, van sok cukor is, gyümölcs, főleg mazsola formájában, de valahol meg kell húzni a határt) :) A tönkölyliszt elég olcsó és kevés fogy (mivel sokkal drágább és jobb cuccokkal készítünk rántást és galuskát).

De az ételköltséget nem a liszt és a cukor ára határozza meg, az életmódváltás után sem drágultak meg az ételeink észrevehetően, hiába kezdtünk el sokszoros árú helyettesítőket használni. Úgyhogy nyilván nem bántuk meg.

2018. febr. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!