Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tócsni, bundáskenyér vagy lángos?

Tócsni, bundáskenyér vagy lángos?

Figyelt kérdés
Mind elég nehéz és zsíros/olajos étel. Melyiket szeretitek a legjobban?mi a sorrendetek? Melyiket mivel eszitek? Melyik kerül nálatok leggyakrabban az asztalra?

2018. febr. 25. 00:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A lángost soha nem szerettem. Az anyám egy időben, minden héten, de egy hónapban egyszer, biztos, hogy mindig csinált, vagy krumplis lángost, vagy ezt a nagy strandon is kapható fokhagymás, ki mivel szereti, feltét; tejföl sajt, lángost. Egyiket sem szeretem.


Tócsnival én magam próbálkoztam, valamikor tavaly, tavalyelőtt, nem jött be ízre.


A bundás kenyeret szeretem, főleg ha egy kicsit lágy is marad a tojás és jó puha az egész.

2018. febr. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindet szeretem enni. Bundás kenyeret magában, teával, vagy spenót mellé, vagy kőrözöttel és friss zöldekkel.

A tócsit serpenyőben sütve jó ropogósan, fokhagymás tejföllel vagy ajvárral, esetleg valami húsos, velős raguval töltve főételként, vagy a tócsi masszába mártott hús kisütve(amit borzaskának hívnak)

A lángost úgy, hogy a közepe vékony, a széle vastagabb, tejföllel és füstölt sajttal, de szeretem a virslist is ketchuppel és sajttal a tetején, vagy a káposztást, amikor a tésztában van a káposzta..

És egyiket sem szeretem úgy, hogy tocsogjon a zsírban, meg lehet azt sütni jól is.

Ritkán készítem őket, mert az állandó diéta nem engedi meg.Csalónapok azért vannak.

Talán a tócsi kerül gyakrabban az asztalra, mert a párom lereszeli hozzá a krumpli.

A bundás kenyér nálunk jobbára vacsora étel, és ritkán vacsorázunk, a spenótot meg csak én szeretem.

Lángos..itthon szinte sosem sütök, mert lusta vagyok hozzá, de van 1-2 hely, ahová el szoktunk menni lángosozni.(évente 3-4-szer)

Miért kérdezted?

2018. febr. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bundáskenyeret eszek ezek közül a leggyakrabban, 1 évben vagy 4x, pedig szeretem - én nem rakok rá semmit.


A tócsnit megeszem, akkor szokotz csak lenni ha kimarad a borzaskából - 1-2 évente egyszer.


A sajtos-tejfölös lángost szeretem, de úgy 3 évente 1x jutok csak hozzá sajnos, itthon nem szeretek csinálni


A sorrend: b.kenyér, lángos, tócsni

2018. febr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Semmit nem sütök úgy, hogy tocsogjon a zsiradékban.

A tócsnit nem szeretem, mert akárhogy is van sütve én kiérzem belőle a nyers krumpli ízét, ezért ha a férjem megkívánja csak neki elkészítem, vagy csinál magának.

A bundáskenyér időnként téli reggelinek vagy vacsorának teával előfordul, de szeretem spenóttal, sóskával enni.

A lángos!

Ez viszont fürdőhelyi nyaralások, vagy piaclátogatások elmaradhatatlan kelléke, ki nem hagynám.

De ennyiszer elég is egy évben, pedig tudok igazi piacos lángost sütni, de két darabért teljesen felesleges vacakolni vele otthon, ... meg a balatoni hangulat is kell hozzá.:)

2018. febr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bundaskenyeret ritkan csinalok, mert porcukorral szeretem, szoval nem egy egeszseges kaja. Langost meg neha veszunk, foleg szabadteri rendezvenyeken nyaron. A tocsni nem tudom mi, valoszinuleg ettem mar de nem hiszem, hogy nagyon megfogott volna.
2018. febr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bundáskenyeret naponta eszek :)


Tócsnit imádom, főleg fokhagymás tejföllel.

2018. febr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tócsni, a másik kettő nekem nehéz étel a sok szénhidrát miatt. A tócsni sem egy szénhidrátszegény cucc, de azért sokkal jobb s legalább lisztet nem teszek bele, mert az nem kell hozzá, azt szeretem, ha nagyon erősen dominál a krumpli :)

Sütőben is süthető, annyi zsírt teszünk bele, amennyit akarunk (bár túl kevéssel nekem nem tetszene, de sokat megspórolok így).


A tócsnit nyers zöldséggel eszem (főleg a savanyúság jó hozzá). Nem valami laktató étel, de ez csak egy fogás. 1-2 havonta biztos van, a másik kettő soha, kivéve, ha a kisütött kis kenyértésztafalatokat annak tekintjük :) Olyan is havi egyszer lehet.

2018. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mind a hármat nagyon szeretem. Édesanyám mindegyiket nagyon jól is csinálja. Sorrend, talán a lángos, bundás kenyér, tócsni. A lángost, hagyományosan is esszük. Fokhagyma péppel megkenve, tejföllel és reszelt sajttal. A másik változat, az egy balatoni strandon lévő lángossostól jött. Lángos, megkenve fokhagyma péppel, rá tejföl, majd zöldségek, paradicsom, sárga tv paprika, kígyóuborka, lilahagyma. Én még a zöldségekre is szoktam tenni egy kis összenyomott fokhagymát. Majd ezt megszórni reszelt sajttal. A lángososnál ezt a zöldséges variációt Olaszos lángosnak nevezték el. A zöldségek felszelve, felkarikázva mennek rá. Lángost sokszor szoktunk készíteni. Félévente, olyan 3x-4x-er. Tavasszal meg nyáron sűrűbben is, mert akkor jók, finomak a zöldségek. De a strandon is sokszor szoktunk enni lángost. A Lángost, bő, forró olajban sütjük ki serpenyőben. Lángost, ebédre vagy vacsorára esszük. Anya sokat szokott csinálni és a hűtőben a még nem kisütött tészta szépen elvan. Így van, hogy másnap is azt esszük, de én nem bánom. :)


A bundás kenyeret, bő, forró olajban, serpenyőben sütjük ki. Jó tojásosan. Sósan. Édesen még nem ettem. Majd egyszer úgy is meg akarom kóstolni. Sütés vége felé amikor egyszer már átfordítottuk a kenyeret, akkor a tetejére szórunk reszelt sajtot, vagy egy-egy szeletelt sajtot. Fekete teával iszom, és a teába rakok egy kis citromot is. Ezzel együtt eszem meg a bundás kenyeret. Én még fokhagymát is szoktam hozzá harapni. Bundás kenyeret szoktunk reggelire, ebédre, vagy vacsorára is enni. Fél évente olyan 4x-5x-r szoktunk csinálni.


Tócsni. Reszelt krumpli, liszt, fokhagymapép, só, bors, kerül bele. Serpenyőben, olajon sütjük ki. Ebédre vagy vacsorára fogyasztjuk. Fél évente olyan 3x-4x-er. A már kisült tócsnikat, megkenjük fokhagymás tejföllel és reszelt sajtot szórunk rá.

2018. febr. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A lángost egyáltalán nem szeretem.

A kettő közül pedig a bundáskenyeret szeretem jobban bár azt is évente egyszer eszek.

2018. febr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindegyik jöhet :D

A lángost régen nem szerettem, amúgy most sem eszem túl gyakran, mondjuk évi 2-3x talán, de amúgy finom. Sajttal, tejföllel, sóval (a fokhagymáért nem vagyok oda, ígymax. egy kevés lehet rajta).

Tócsnit elég gyakran eszünk, mondjuk havi 1x. Magában úgy eszem, mint a lángost, akkor jó ropogósra sütöm és sajt+tejföl. Aztán töltve is szoktuk, húsos, zöldséges ragu vagy akár csirkemáj is illik hozzá.

A bundáskenyér van az 1. helyen :D Egy vagy kéthetente biztosan eszünk hétvégén reggelire. Azt is jó ropogósan szeretem, a tojást tejjel felhígítom és vékonyan mártom bele a kenyeret, így finom ropogós lesz, kicsit már olyan pirítós jellegu, nyami :D Sajttal megszórom és ketchuppal eszem. Na meg teával. Azt nem szeretem amúgy, ha sok rajta a tojás és nincs ropogósra sütve.

2018. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!