Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Úgy is tudok teát csinálni ha...

Úgy is tudok teát csinálni ha a filtert hideg vízbe teszem? És 2 l teához miből mennyi kell ( cukor citromlé )?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a teát de csak hidegen így nem kéne megváni míg kihül.
2010. jún. 9. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
lehetséges, de akkor sok időt kell várnod, hogy kiázzon.
2010. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha mosogatóba teszed a lábost, miközben még készül a tea, gyorsan hűl, meg dobhatsz bele utána jégkockát is, vagy akár közvetlenül a pohárba. majd hűtőben tárolod.
2010. jún. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát valódi teát nem nagyon, mert annál igenis fontos a víz hőmérséklete. Zöld teánál 70-80 fok körül, feketénél 95. Amit kifejezetten hidegen lehet készíteni, az a csipkebogyó tea, de időben ott sem jössz ki jobban, mert azt meg 6-8 órán át kell áztatni. De nagyon finom. :)
2010. jún. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Igen!Lasabban fog (sokkal) elkészülni mert a részecskék "melegben" gyorsabban mozognak!
2010. jún. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
gyógyfüveket lehet így áztatni, de teát nem...ill lehet, csak vacak lesz és és csersavas
2010. jún. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A cukor szerintem nem nagyon fog a hideg vízben feloldódni.De egy próbát megér.
2010. jún. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha hideg vízben csinálod akkor iszonyú szar íze lesz a teának..Én mindig este csinálok egy csomót ami másnapra kihűl vagy ahogy írta valaki jégkockával lehűtöm,vagyaz edényre hideg vizet eresztek..
2010. jún. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nem hiszem. Az ízesítés meg Tőled függ. Én pl. nem teszek semmibe sem cukrot és csak citromlével szoktam inni a teát, de viszont azt nagy mennyiségben, mivel nagyon citromos vagyok.
2010. jún. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én a helyedben fél liter forró vízbe lógatnék 3 teafiltert, azt felönteném másfél liter hideg vízzel, akkor már csak langyos, plusz néhány jégkocka, és kész is, vagy csináld meg előző este és reggelre lehűl. azt, hogy miből mennyit, nem tudom megmondani, ízlés szerint, kóstolgasd:)
2010. jún. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Csak azért mert láttam egy videót ahol a csaj egy hideg vízbe teát tett és neki zöld lett. Bár igaz azt nem itta meg hanem az arcára kente de attól még teát csinált!!
2010. jún. 17. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!