Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Elég ha este leforrázom...

Elég ha este leforrázom tejjel a zabkását, reggelre megpuhul?

Figyelt kérdés
Soha életemben még nem csináltam zabkását, de fogynom kell szóval hü-ye vagyok még ebben. Szóval este leforrázom, olyan négy evőkanálnyi bőven elég, gondolom. Lefedem valamivel, és reggel ízesítem kakaóval meg kevés mézzel. Ez így helyes? Vagy miután leforrázom, annyi tejjel gondolom amennyi ellepi, vagy kicsit többet mert rá kell számolni hogy megduzzad? Légyszi segítsetek.

2018. ápr. 20. 15:46
 1/8 anonim válasza:
100%
Ha a zabkasat felontod a tejjel, akkor annak eleg 5-10 perc (lehet kevesebb is) es puha lesz. Utana nyugodtan fogyaszthatod :)
2018. ápr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha forró tejet használsz, akkor elég 10 perc, ahogy első írta. Hideg tejnél kell estére áztatni.

Majd meglátod, ha letelik a 10 perc, vagy ha hideg tejjel csinálod, akkor reggel, hogy kell-e még hozzáadni tejet.

Én vízzel forrázom reggel, és általában 10 perc után megdagad annyira, hogy még pótolni kell a vizet.

2018. ápr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jajj nem.. este ha leforrázom a zabpelyhet, ezt akartam írni, bocsánat!
2018. ápr. 20. 15:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Még egy fontos dolog: sót ne felejts el bele tenni, különben ízetlen lesz. Ízesítésnek meg azt használsz, amit szeretsz.

Én fahéjat, gyömbérport, mézet, aszalt gyümölcsöket szoktam felváltva bele tenni, mikor melyikhez van kedvem.

2018. ápr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. ápr. 20. 15:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Ízlés dolga. Én nem nagyon szeretem a zabkását (s fogyni akarok, ami miatt eleve kerülnöm kell az ilyen szénhidrátbombákat - kinek segít, kinek pont nem, ez ilyen), de ha mégis eszem, akkor szigorúan agyonfőzve. Türelmem sincs az éjszakás várakozáshoz, spontánabban étkezem... De kétlem, hogy elég lenne úgy. Mire jó, ha nem főzi meg az ember, ha főzve szereti? Pár perc mikróban.


A mennyiség is egyéni. Az én háztartásomban egy adag reggeli zabkása 13 dkg zab és még egy csomó tartalmasabb cucc, hogy kalória is legyen benne (az, hogy a delikvens akar-e fogyni épp, teljesen mellékes). Én így is éhen maradnék, mert nem laktat a zab, de ha te a különleges fogyózók azon táborát erősíted, akiknek szuperlaktató étele a zabkása, akkor OK lehet a 4 kanálnyi, sokan esznek ennyit.


Nincs "helyes" módszer, ez a főzésre általában igaz. Csináld úgy, ahogy neked jó. Nekem a jó zabkásában jóval több az olajos mag, mint a zab, a páromnak jóval több gyümölcs kell, mint zab, ki tejjel, ki vízzel készíti... Mi itthon vízzel, talán ezért kell bele nagyon a kókusz.

Csináld, ahogy neked ízlik, kényelmes, laktató, a diétádba passzoló...

2018. ápr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én sem szeretem, de nem nézhetem hogy mit szeretek, ha egyszer fogynom kell. Köszi a válaszokat.
2018. ápr. 21. 10:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak simán hideg vízbe aztatom reggel 10 percre, és utána eszem is. Megpuhul így is.
2018. máj. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!