Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A túl sok hal fogyasztása...

A túl sok hal fogyasztása egészségtelen?

Figyelt kérdés

[link]

Ez a cikk pl. ezt írja:

"A szakmai ajánlások szerint heti 30 dekagramm hal fogyasztása lenne az egészség szempontjából ideális, ami azt jelenti, hogy hetente két-három étkezés alkalmával lenne érdemes halat fogyasztanunk."


Én általában heti 2-szer eszek a Lidl-ben kapható Nixe tonhalfilét (sós lében), az már kapásból majdnem 30 dkg, ezenkívül heti 2-szer szoktam még szintén a Lidl-ben kapható Ocean Sea blokkra vágott tőkehal-filét is enni (ez heti szinten további 400 g), mostanában pedig rákaptam a lazacra is (ami szintén plusz 250 g hetente). Arra gondoltam, hogy (mivel már nagyon unom a szárnyasokat) még inkább bővíteném a halas ételeim körét. Ez már túl sok lenne?


2018. ápr. 29. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Egyes halakban pl magas a higanyszennyeződés, ebből a szempontból szokott veszélyea lenni, amiben van is mondjuk logika, elvégre a halba a vízben sokmindent beleivódhat.

Egyébként gondolom ellenőrizve van a szennyeződéstartalmuk, szóval nem hinném, hogy gond lenne belőlük. A disznó, csirke, marha se biztos, hogy olyan takarmányt kap, ami hát... de legalább pénztárcabarát lesz.

2018. ápr. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Én úgy olvastam valahol, hogy a japánok a világ legegészségesebb emberei, holott jószerivel alig esznek egyéb húsfélét, mint halat.

Sajnos én nem szeretem.:(

2018. ápr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Aligha, amit írnak, inkább a minimum.
2018. ápr. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Japánok, skandinávok dögivel eszik a halat, nem csak heti 30 dkg-ot. Azt írták előttem, hogy higany illetve egyéb szennyeződés lehet a tengeri halakban, hát, ez jogos felvetés... De a csirkeben, malacban meg antibiotikum van dögivel... (Mondjuk tenyésztett halakban is)
2018. ápr. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!