Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Éhes az agyam? Van ilyen?

Éhes az agyam? Van ilyen?

Figyelt kérdés

Egy pár napja kevesebbet eszek, mint amennyit szoktam.

Azt vettem észre, hogy hiányzik az evés. Mármint egy szendvics a gyomromnak elég, de a fejemben az étel jár, úgy ennék még egy-két szendvicset...

Miért lehet ez? A tudatom még enne? Bocsi, tudom ....hülye megfogalmazás, de talán érthető.


2018. máj. 10. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem neked a ritus hiányzik, meg arra az időre kell más elfoglaltságot találnod, amit eddig evéssel töltöttél (gondolom, feltételezem, nem evőversenyekre jártál, ahol hatalmas adagokat kell 2 perc alatt leszuszakolni, aztán minden más mindegy,csak legyen lenyelve az óriási adag.)
2018. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A szünetemet jól elütöttem a mumkahelyen, de utána is csak az evésre gondoltam. Aztán most is, hiába próbálok mást csinálni, eszembe jut.
2018. máj. 10. 15:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam, hogy az agy olyankor is éhség jeleket küld, amikor valamilyen vitaminhiánya van a szervezetnek. Pl. kalcium, magnézium, stb. stb. Figyelj oda ezekre is, pl. ilyenkor 3 dl vízben 2 szem pezsgőtablettát, egyrészt telíti a gyomrot, másrészt pótolja a vitamint.
2018. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. :) megfogadom a tanácsot.
2018. máj. 10. 16:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van, ezt nevezik étvágynak vagy megszokásnak, nem éhségnek :)


Nekem is fura, mióta elhagytam a vacsorát, ami nekem elég fontos étkezés volt mindig is, de most problémássá vált és nincs is rá szükségem. Nagyon szokatlan nem ennem, úgyhogy eszem 1-2 kis falatot átmenetileg...


Ha véletlenül mennyiségre, fogások számát nézve csökken az ebédem, az is szokatlan, hiába van meg a kalória. Hiányérzete van az embernek, hiányzik még egy kis megszokott élmény. Ilyen van. A desszert is ilyen nálam, mindig desszert volt evés után s általában rém fura nélküle, hiába nem kell.

Persze át lehet szokni.

2018. máj. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!