Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a munkahelyen...

Mit szólnál, ha a munkahelyen a kollégád hummuszt és házi pitát kínálna névnapja alkalmából?

Figyelt kérdés
Szokás a névnapozás, az ünnepelt hoz be ételt, édességet. A munkahelyen a többi munkatárs mindenféle magyaros ételt hoz be, de ez a csaj különc. És kíváncsi vagyok, ti hogy fogadtátok volna.
2018. máj. 16. 11:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha őt ünneplitek névnapján, olyannak kell elfogadnotok, amilyen ő!

"a csaj különc"

Szemetekben, az ő szemében ti vagytok a különcök, ráadásul őt ünneplitek - és kritizáljátok azért, mit visz be viszonzásul.

Vihetne be pacalt is, de azt ő nem eszi - és hogy nézne ki, ha olyannal akar etetni titeket, amit ő nem eszik meg?

2018. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem ezek a kedvenc ételeim, de nem vagyok nagyon válogatós (illetve ahogy vesszük, korlátozott az alapdiétám, de megfelelő alkalom esetén rugalmasan kezelem a dolgot), úgyhogy lelkesen megkóstolnám. Tuti minimum ehető lenne, nehéz ezekbe olyat tenni, amit nem bírok megenni.

Egy házi sütinek pont nem örülnék, mert csábít, de rühellem a cukrot és nem is esik jól. Húst pedig nem szoktam enni, nem házit/vadat pedig semmiképp. Úgyhogy nekem pont ez jönne be jobban.


Ha amúgyis hoznak sós ételeket, elfér ez is.

Ha már mi magyarok is igen gyakran eszünk kínait, indiait, szusit és egyebeket, nem tudom, miért lenne fura, ha valaki nem tradicionális magyar ételt hoz, még ha ez kicsit más stílus is, mint a fentiek.


Én gabonamentes sós sütit is vittem már rendezvényre, szerették. Bár a hagyományosak jobban szoktak fogyni, de nagy a verseny, mert sokszor annyi cucc van, mint amit jó étvággyal be lehetne pakolni. Egyszer majdnem mindenmentes (nemcsak a szokásosak, az nálam eléggé alap) vegán sütit is vittem, mert vannak szinte mindenre érzékeny emberek... Mint kiderült, így is sikerült lyukra futni, de azért volt, aki megkóstolta (1 fő, mert tele voltunk sütivel egy rendes vacsora után), neki kifejezetten ízlett. Plusz nekem is, pedig én nem szoktam szeretni a vegán sütiket.


Szóval valószínűleg csökkent érdeklődésre tarthat számot egy szokatlanabb étel, de azért ha nyitottabb, kevésbé válogatós emberek vannak, akkor szerintem fogyni fog az is :)

2018. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Jól esne hogy gondol ránk, kollégákra is, és megkínál. Nem vagyok egy hummusz rajongó, sőt, de itt a szándék a lényeg.
2018. máj. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én örülnék neki. :)

Ennek elkészítése is időbe telik azért.Gondolom szívesen csinálta, vehetett volna akár bolti pitát is.

Attól nem különc, hogy eltér az étkezési szokása...

2018. máj. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Én vagyok az a különc 😊

Új részlegre kerültem, és nemsokára névnapom lesz, de már halálosan unalmasnak találom a pogácsa-sült hús-zserbó-krémes féléket.

Ezért gondoltam valami másra. Az édesség meg méretes trifle lesz. Epres vagy kókuszos, még nem tudom.

2018. máj. 16. 17:54
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem marha jó, imádom. Ha gondolod vihetzs még olajbogyót, koktélparadicsomos, paprikát mellé rágcsálni mártogatóssal vagy tölteni az is nagyon jó hozzá.
2018. máj. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Megkérdezném, hogy készíti a házipitát. Nem értem, ez miért baj. Vagy miért különc egyből valaki, aki tl mer lépni azon, hogy a magyar csak magyaros ételt ehet.
2019. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!