Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyek a leggyakoribb allergén...

Melyek a leggyakoribb allergén ételek (ekcéma okozók)?

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Talán tudok segíteni,én ekcémás vagyok.Két allergiavizsgálatom volt már.Az első alapján allergiás vagyok a tojásra,tejre,krumplira,diófélékre,eperre,sárgarépára.A második alapján viszont egyikre sem vagyok allergiás,sőt semmir sem vagyok allerigás.Ezért tavaly újra elküldtek,de nem csinálták meg az allergiavizsgálatot,mert csak 5 évente lehet:S


Én a tejtermékekkel és a diófélékkel vigyázok,mert attól nagyon csúnya volt a bőröm egyszer.Viszont tavaly az epertől is kiütéses lettem,idén nem.Szóval szerintem ez változó.

15/L

2010. jún. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is voltamallergiavizsgálaton (kétszer is), de nem találtak semmit. Így gondoltam saját magamnak kísérletezem ki, hogy mi lehet :) az allergén kajákat elhagyom és ha javulok, akkor biztos köztük volt vagy ilyesmi...

A háziorvosom, bőrgyógyászok csak a vállukat vonogatják meg mindenféle ideig-óráig hatásos krémet írnak fel :(

2010. jún. 17. 10:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Igen,én is ezt tapasztalom.Tavaly beszólt az orvos,hogy minek mentünk el az allergiavizsgálatra,mikor csak 5 évente lehet megcsinálni.Azt mondta ne aggódjak,úgysem tűnik el magától,max. több mindenre leszek allergiás.Hát anyád,hogy beszélhet így,nem ő szenved ettől a krva ekcémától,hanem én.

2010. jún. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom (a húgom ekcémás), hogy nem kaja okozza. Kaja is okoz kiütést, ha allergiás vagy, de az nem ekcéma.
2010. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kaja is okozhatja, doki mondta.
2010. jún. 17. 12:46
 6/6 anonim ***** válasza:

doki nekem is mondott hasonlót...

dió, mogyoró, túl zsíros tej, mandula. nekem legalábbis ezek

2010. jún. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!