Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A StarBuck's kávék mitől...

A StarBuck's kávék mitől olyan különlegesek?

Figyelt kérdés
Ha egyáltalán különlegesek . És mitől olyan drágák ?

2018. júl. 24. 11:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

A minap voltam a sparban, ott is lehet már kapni ilyen kávékat és szerintem nagyon drága volt 499 ft-ért .

Nyilván kíváncsi lennék az ízére, de ennyiért ottmaradt :)

2018. júl. 24. 11:27
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Semmitől, túlárazott vacak az összes.
2018. júl. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire vonatkozik az a 499 ft.

Olyan gyorslánc, mint a többi, csak jobb a marketingje. Ezekben általábn tisztességes kávékat adnak, de semmi extra.

2018. júl. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem 0,33-as volt . De nem vagyok biztos benne .
2018. júl. 24. 12:00
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem különlegesek semmiben :) Van sok fajta, mindenfélét kitalálnak, ezért népszerűbb. Azoknak jó akik nem szeretik a rendes kávét, szóval ízesített, cukros, enyhén kávés löttyöt isznak helyette, mikor egy mininálisan mégis megkívánják. Én ilyen vagyok, de túl drágának találom, elképesztően ritkán járunk oda. A sima kávéjuknál jóval jobbat ihatsz máshol, egy egyszerű kis kávézóban (régen szerettem a kávét, szóval ez is tapasztalat)
2018. júl. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Amerikai túl hypeolt szenny. És ami amcsi az menő.
2018. júl. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Már akinek ...

Ismerek Én is olyan embert, aki mindig azzal jön, hogy hát amerikába is ezt eszik/isszák stb... És mondom az kit érdekel ?

2018. júl. 25. 13:25
 8/14 anonim válasza:
52%

A starbucks egy eléggé sznob hely, kellemetlenül érezheti magát, az oda első alkalommal betérő vendég, főleg, ha nem is köszönnek neki.

Megpróbálom részletekben összefoglalni:

Én úgy léptem be azon az ajtón, hogy egy első osztályú kávézóba térek, de ez nem első osztályú.! A bútorzat a falak színe, lehangoló!

A felszolgálok nem igazán törődnek a vendégekkel, nem érdekli őket, hogy mit csinálsz ott, miért vagy náluk, miért mentél be.

Mikor leültem vártam a felszolgálókat, hogy felvegyék a rendelést, de ez nem így történt.

Az asztal, le sem volt takarítva, szóltam egy felszlogálónak hogy törölje le az asztalt, majd megkérdeztem tőle: hogy felveszi-e a rendelésem?

Azt mondta, hogy nekem kell oda menni a pulthoz és leadni a rendelésem! Hát....eléggé meglepődtem, ez a megoldás inkább hasonlít egy Mcdonald's hoz! A felszolgálokat inkább pultosoknak lehet nevezni! Semmi jó modor nincs bennük mint más kifinomult kávézókban!

Hiszen ott illedelmesen köszönnek az oda betérő vendégeknek, megkérdezik hogy van, felveszik a rendelést majd megkérdezik, hogy hozhatnak-e mellé újságot.

Én a starbuck's ba hiányoltam a képes itallapokat az asztalokról is! Ugyebár minek, gondolták úgy se kérdezik meg a vendéget hogy mégis mit akar náluk!

Majd kértem egy kávét! A pultosok olyan másnaposak voltak, nem igazán szeretném részletezni!

Nekem még a Mcdonald's autos kiszolgálói is sokkal barátságosabbak voltak mint itt!

Ezt csak azért mondom mert azért a starbuck's még is (úgy mond) (számukra) egy elegáns kávézóként marketingolja magát a Mcdonald's csupán egy gyors étterem, de mégis sokkal emberibb! Remélem tudtam érzékeltetni! Kifizettem, de az árakról ne is beszéljünk. Indokolatlanul magasak!

Nem az átlag magyar fizetéshez lett szabva, de én nem így fogtam fel! Újdonság! Ami csupa csalódás!

Én kimondom, nem igazán érdekel hogy mennyit fizetek egy kávéért vagy egy ételért. Én kifizetem, de nekem, akkor vannak elvárásaim hogy azt a kávét egy elegánsabb helyen, fogattásban, minőségben és eszközökben szolgálják fel.

És jó kedvvel tudjam azt, elfogyasztani!


Pl: 2000Ft-os kávé, harapó fogóval kell kihúzni a pultosokból, hol a cukor vagy édesítő.

Semmi érdemi kommunikáció a Vendégekkel, akik a pénzt vinnék oda, hogy legyen fizetésük.

Egy egyszerü dizánjnak sem mondható, semmi extra,

semmi elegancia!

Nekem kell oda menni leadni a rendelésem egy kicsit így kellemetlen!

Majd nekem kell érte menni is.

Majd az ember szemét kiszúrják egy

műanyag pohárral!

Az a lényeg, ha ezen múlik 5 ezret fizetek egy kávéért, de lehessen érezni, hogy nem volt felesleges pénz kidobás! Van ott egyáltalán díszes porcelán kávés készlet?

Egy biztos, ha a Starbuck's ezen nem változtat, akkor oda még egyszer be nem teszem a lábam!

Semmi olyan pozitív véleményt nem tudok mondani másoknak, hogy igen is menjenek el, nem fogják megbánni, hiszen jobban jár mindenki, ha elmennek egy rendes kávézóba vagy beszélhetünk akár egy kávé automatáról!

Záró mondatnak csak annyit, hogy:

Aki azt mondja hogy a tehetősebb emberek járnak oda, de nem erről van szó! Számomra nem az a lényeg, hogy pl 5000FT-ot kell ki adni egy capuccinoért, hanem hogy milyen minőségben és eleganciában kapom meg azt!

Egy biztos, ha ezen nem változtatnak, akkor többet vissza nem megyek a Starbucks ba! Egy falusi cukrászda, 1 az 1 ben üti!!!

2018. júl. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Amit leírtál biztos igaz, de azt azért ne felejtsük el, hogy -szerintem- mindenki tudja, hogy a starbuck's az nem kávézó, hanem gyakorlatilag az is egy gyorsétterem vagy gyorskávézó na . Nyilván nem fogsz olyan kiszolgálásban részesülni, mint egy igazi kávézóban . Mert az írásodból az jött le, hogy te azthitted ez egy normális kávézó .
2018. júl. 26. 10:10
 10/14 Aaron99 válasza:
97%

Valah dolgoztam ilyen kávézóban. A titok abban rejlik, hogy a világ bármelyik pontján bemész egy üzletbe és van egy kedvenc italod, akkor ugyanúgy ugyanabba a minőségbe kapod meg. Elegáns kávézó sose volt. Nyugat-Európában, Amerikában tök átlag hely, itthon valamiért fancy.

Ezenkívül azért is van ilyen ára mert a márkát is megfizeted, valamint egy része visszaforog azoknak a gazdáknak akiktől veszik a kávébabot, ráadásul üzletpolitikájuk miatt csak olyan helyről vesznek ahol nincs rabszolga munka meg hasonlók.

A kiszolgálásnak mindig udvariasnak kell lennie ez amolyan munkahelyi követelmény, akármilyen gyökér a vásárló. A választásban pedig célzott kérdésekkel kell segíteni (külön gyakorlatot kap rá minden ott dolgozó).

2018. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!