Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az egészsége...

Mi a véleményetek az egészséges és az egészségtelen táplálkozásról? Ti melyiket választjátok?

Figyelt kérdés
Természetesen nekem is megvan a saját gondolatom erről a kérdésről, csak kíváncsi vagyok, hogy nektek mi.

2018. aug. 6. 17:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%
Alapból egészségesen étkezem, de ha megkívánom nem fogom magamtól megvonni a pizzát meg a mekis kaját vagy fogom magam "bűnösnek" érezni, ahogy ha anyumékhoz leutazok sem fogom ott hagyni a finom csülök pörköltet. Magamnak nem így főzök és odafigyelek, de egészséges vagyok,simán beleférnek ezek is időnként.
2018. aug. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
34%

#4: Ketten jóval kevesebből élünk, mint 120 ezer s le se tudunk fogyni, egészségesen is eszünk, apró luxusra is telik (pl. napi szinten xilites csoki, persze házi készítésű, ami olcsóbb). Jó, nyilván attól függ, hogy kinek mekkorák a költségei, de azért havi 20 ezerből már kihozható egy egészséges, bár kissé szolid étkezés (nekem kicsit több lehet a luxuscikkeim miatt).

Magyarországon szinte mindenkinek telik rendes ételre, nem itt kezdődik az igazi, gyomorba markoló szegénység.


Kérdező, erre nem tudok mit mondani, mivel az megfoghatatlan, hogy "egészséges". Nincs tökéletesen egészséges táplálkozás, s mindenkinek más az. Nekem pl. napi 2 alma egészségtelen, egy kupac zsírban sült cucc és édesség pedig nem (bár a zsír és az édessség konkrét fajtája nem mindegy). Legalábbis teljesen bizonyos vagyok benne, nyilván van, aki belekötne, de a szervezetem eléggé jól elvan így :)


Az egészségeset választom, természetesen, ami egyben a legkellemesebb, legtöbb energiát adó, fogyáshoz és tömegeléshez is kiválóan alkalmas és a legfinomabb is számomra. Jó, az utolsó pontban már színesedik a kép, szeretek én pár egészségtelenebb cuccot is, de a számomra egészségesekből is sokat, így nincs gond.

Nagyon egészségtudatos vagyok s majdnem annyira hedonista, ha kell, meggyőzöm magam, hogy az egészséges ételeket kívánjam. Nem nehéz, mivel ezek általában rém finomak, legalábbis sokuk, a megfelelő módon elkészítve, az ember ízlése pedig bizonyos irányokban képes változni.


Amit nem támogatok, az a mindenáron egészséges táplálkozás. Amikor abszolút semmi rugalmasság sincs, pedig az ember bizonyos részének hiányzik valami kevésbé előnyös, de nem kifejezetten mérgező dolog. Mert ha valaki be tudja tartani a szigorú diétát és ez nem okoz neki gondot, rendben. De aki lelki szenvedéseket vesz magára s nem eszi meg a nagyi kívánatos, saját sütésű 90. szülinapi tortájának egy kis szeletét, az szerintem árt az egészségének a túlzott visszafogottsággal.

Egy kevés károsat tud tolerálni a szervezetünk, amúgyis, káros dolgok minden percben érnek minket. A mozgás is árt valahol, a lélegzetvétel is az utcán... Nyilván igyekezzünk egészségesen élni, de néha egy önként vállalt nüansznyi, amivel nagyon sok pozitív lelki jön, az megérheti.

2018. aug. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
96%

11

A pizza egészséges étel. Ha az valóban pizza.

2018. aug. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
89%

Minden étel egészséges.

Ami nem az, azt nem ételnek, hanem méregnek hívják.

2018. aug. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
61%

# 4 nem kell ez. mindig jönnek azzal , hogy nincs pénz egészséges kajára. aha de cukros ételekre van? meg cigire? hagyjuk már , akinek nincs pénze kajára az inkább sovány.

azt a 2 milliót meg nem tudom honnan vetted . max félmillió

2018. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
88%
és igen minden étel egészséges. A lényeg a mérték. Heti egy pizza mindenkinek bele kell férjen. Vagy akár heti egy süti stb.
2018. aug. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
33%

Nem, nem minden étel egészséges, 15-ös. A fornetti is étel, és nem egészséges. A rengeteg állati zsír vagyvaj sem egészséges, mert árt az ereknek.


Ellenben a VALÓDI pizza, ami durumlisztből készült vékony tészta, valódi zöldfűszeres paradicsomszósz és buffala mozzarella, az bizony, egészséges. Az, amit itthon pizzának neveznek, az nem az.

2018. aug. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
48%
Igazából igazad van 13-as. Rossz példa volt a pizza. :D
2018. aug. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
96%

Amiket leírtál, azokkal nagyjából egyetértek.

Nem mondom, hogy tökéletesen csinálok mindent, nem vagyok nagyon tudatos, de szerencsére azokat szeretem inkább, amik egészségesebbek.

Nem eszem félkész, kész fagyasztott ételeket. Nem eszem gyorskaját, pizzát rendszeresen, max. egy évben kb. 2-3 alkalommal kívánom meg. Nem szeretem a tipikus magyaros, nehéz, zsíros ételeket.

Itthon főzünk legtöbbször. Nem szeretem a rendelős, menüs helyeket.

Édességek, chipset, alkoholt fogyasztok időnként. De nem naponta és nem nagy mennyiségben.

Szeretek mindenféle típusú ételt, próbálok változatosan enni, húst is, zöldséget is, gyümölcsöt is, tésztaféléket is, tejterméket is, gabonákat is, ....

2018. aug. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Bár azért kíváncsi lennék arra, hogy kik pontozzák le a válaszolókat. Eddig csak jóindulatú, egyenes válaszok jöttek, és mégis van, akik 0%-on állnak. Logikus...
2018. aug. 6. 20:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!