Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az egészsége...

Mi a véleményetek az egészséges és az egészségtelen táplálkozásról? Ti melyiket választjátok?

Figyelt kérdés
Természetesen nekem is megvan a saját gondolatom erről a kérdésről, csak kíváncsi vagyok, hogy nektek mi.

2018. aug. 6. 17:12
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem azok pontozgatnak, akik nem is válaszoltak :)
2018. aug. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem a pénzzel van a gond, hanem a rossz információkkal, rossz megszokásokkal és a hozzáállással. Tényleg lehetne olcsón egészségesen étkezni, de nagyon sokat kéne hozzá változtatni.

Én amúgy a saját fogalmam szerint egészségesen eszem (és ha belevesszük amit magunknak termelünk, akkor nagyon olcsón is jövök ki), valószínűleg jól is csinálom, mert soha nincs semmi bajom 😁

Viszont ez tényleg nem azt jelenti, hogy ne férne bele semmi bűnözés, plusz tényleg átszoknak az ízlrlőbibók, tehát ami egészséges, az is nagyon finom nekem (pl imádom a brokkolit, spenótot, lencsét)

2018. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, hogy kinek mi az egészséges.

Én teljesen hagyományos magyar konyhát vezetek, amit az anyámtól tanultam, ő a nagyanyámtól, az pedig a dédnagyanyámtól. A reformkajákat és minden "műanyagételt" mellőzünk, de sok zöldséget, gyümölcsöt, halételt eszünk.

De eszünk szalonnát, kolbászt, szalámit, disznósajtot, természetesen házit. Régóta nem vidéken élünk, de megvesszük a hozzávalókat vidéken és magunk készítjük el.

Péksüteményeket, kenyeret házi pékségben vesszük.

Én "csak" 66 éves vagyok, a férjem 70, mindketten makkegészségesek vagyunk, a férjem még gyógyszert sem szed, én is csak memóriajavítót, azt is csak újabban.

Anyám, nagyanyám, dédanyám közel 100 évesen halt meg, dédanyám 99 évesen, mert leszakadt a padláson egy deszka, ahol éppen valamit dolgozott és eltört a gerince.

Pedig ők még pálinkáztak is reggelente, az étkezéseknél meg itták a saját borukat.

2018. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
76%

Mai felfogás alapján egészségtelenül táplálkozom, vagyis nem vetem meg sem a zsírt, sem a húst, sem a fehér kenyeret, vagy a zsíros szalonnát.


Saját felfogásom szerint viszont egészségesen étkezem, mivel nem használok porokat, alapokat, kerülöm az olyan termékeket, amikben kb. csak adalékok vannak, rendszeresen fogyasztok zöldséget, nem iszom üdítőt, csak 1-1 kivételes alkalommal...

2018. aug. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
77%

Egészségtelenül "táplálkozom", nagyon.


Levest pl csak 1 félét eszek meg, ez is csak lét és tésztát jelent, 1 évben nagyonmaximum 5x, de a 3 sokkal reálisabb.

Köret nálam a burgonyánál és 1 fajta rízsnél kimerül, az utóbbihoz néhány havonta egy kicsi kukoricát teszek, ezen kívül ami zöldséget jöhet az a tv paprika, ha évente 1 elfogy az már-már soknak számít. Húsok közül csirkemellet eszek, azt is ránta vagy porokkal elkészítve és az egyik üzletlánc által árult sertés-marha darálthúst. Hal és egyéb vízben élők kizárva. Sokáig fogyott napi 2,5l kóla, ha nem lenne drága még most is ennyi lenne a bevitel. Gyümölcsökhöz is elég 1 kezem hogy összeszámoljam mennyi félt eszek meg, de őszintén nem emlékszem mikor ettem utoljára... Van, hogy napi fél tepsi sütivel elvagyok, vagy hogy csak fornettit van melegszendvicset eszek napokon át..

Ma pl ettem 1 kicsi szelet rántott csirkemellet kenyérrel, 1 twixet és 2 levelestésztába csavart virslit

2018. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
81%

A pizza szerintem is teljesen jó (nem akárkinek, de a döntő többségnek), ma azt ebédeltem (ez úgy évente egyszer van), plusz még kenyeret. Ez van, ha kenyeret sütök, akkor az a nap olyan :) De mivel nem minden napom ilyen s mivel a kenyér is tartalmaz fontos tápanyagokat és úgy érzem, nem káros számomra, ennyire még én is bírom a szénhidrátot, ezt nem tartom egészségtelennek. S nyilván ettem mást is, tojást, zöldséget, gyümölcsöt (ez rossz pont a kenyér mellett, még több cukor, de hát szezon van).


A kenyér színe speciel nem mozgat különösebben, engem az íz és kicsit a ch tartalom érdekel (de az utóbbit már megette a fene, ha kenyeret sütök :) szerintem nincs szénhidrátszegény kenyér, próbálkoztam eleget, vannak aranyos helyettesítők, de azok akkor sem olyanok). Ha mindegy, akkor azért a tk lisztet választom (nem kelt tésztánál pedig kizárólag gluténmentes lisztet), de amennyire lehet, telepakolom a kenyeremet olajos maggal.

Szinte csak tk lisztet használok, mivel az ízlik jobban, amíg a bolti fehér kenyereket ettem, nem voltam kenyeres, nem ízlettek valami nagyon.

De a fehérliszt pont olyan, mint a tk, csak gyorsabban szívódik fel s a tk-ban van még egy kis korpa s ez-az. Ez valakinek vagy számít, vagy nem. Nekem majdnem mindegy, mivel a szénhidrát miatt eleve kis mennyiség fér bele s a gyors ch sem laktat kevésbé, mint a lassú.

2018. aug. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
86%

Kérem szépen, az egyik azt mondja, hogy egyél tk lisztes dolgokat, mert abban benne van minden, a sima liszt csak üres kalória, a másik meg azt mondja, hogy ne egyél tk-t, mert beleőrlik a héját, ami megvédi a magot a vegyszerektől és szennyeződésektől, ami így belekerül. Az egyik azt mondja, hogy ne egyél állati zsírt, mert a koleszterin, másnap meg olvasom, hogy a disznózsír leköröz egy csomó "egészségesnek" tartott növényi olajat az élettani hatását tekintve.

Én meg azt mondom ezek után, hogy elmegy mindenki a jó büdös oda ahova gondolom, és azt eszek, ami jól esik - MÉRTÉKKEL! Ha pizzát, akkor pizzát.

Eredmény: - 8 kg, futás, biciklizés, sport.

2018. aug. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy egészséges étkezés sokkal olcsóbban kijön. Nekem pl egészségtelenek a feldolgozott élelmiszerek. Gondolok itt pl arra hogy egy zacskó chips kerül majd 300 ft ba, míg ennyiért már 1 kg gyümölcsöt is kapok. Vagy ami még nekem megfelelő a saját készítésű hamburger, illetve kebab. Mindkettőt párolt csirkemellel és rengeteg nyers zöldséggel készítem. Néha més tojást is rakok hozzá. Kalóriában fele annyi mint mondjuk ha büfében venném, de sokkal laktatóbb. Igazából bármilyen ételt meg lehet csinálni egészségesre. Szerintem még egy túrós palacsinta is lehet egészséges, ha házi tölteléket teszünk bele.
2018. aug. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
82%
Én igyekszem egészségesen étkezni, vagyis mértékkel eszek zsíros, cukros, feldolgozott, és gyorsételeket, emellett próbálok minél több zöldséget, gyümölcsöt fogyasztani. De nem vonok meg magamtól semmit. Szerintem a változatos táplálkozás a legjobb. És szerintem az egészséges táplálkozás nem drágább, mint az egészségtelen. A minőséget kell a mennyiség fölé helyezni, pl nem kell mindennap húst enni, hanem elég heti 2-3x jó minőségût, és nem fontos állandóan fehérkenyeret enni. És a piacon olcsóbb a friss termény, mint a szupermarketben.
2018. aug. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!