Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Laktózérzékenyek. Ti milyen...

Laktózérzékenyek. Ti milyen ételeket szoktatok enni?

Figyelt kérdés
Nemrég lettem laktózérzékeny és régebben sok tejfölös sajtos ételt ettem és most nem tudom, hogy milyen ételt készíthetnék pl. ebédre vagy vacsorára.

2018. aug. 12. 13:59
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Nekem az Egyik rokonom laktózérzékeny+ gluténérzékeny. Ugyanazt eszi mint előtte, csak laktóz és gluténmnezesen
2018. aug. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak laktózmentes tejtermékek, így nem kell mellőznöd őket.
2018. aug. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden tejterméknek van laktózmentes változata is, így nyugodtan eheted ugyanazokat az ételeket, amit megszoktál.

Az Aldiban jó minőségű, széles választékú laktózmentes termékek vannak.

2018. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi. 🙂
2018. aug. 12. 15:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, milyen erős az érzékenységet. Én sajnos a laktáz tablettát sem tudtam kitapasztalni, mert tünetem nincs de az orvos elmondása szerint magas az értékem.

Arra figyelj, hogy olyan ételekben is van, amire nem is gondolnád. Pl felvágottak, virsli.

Illetve a laktáz tabletta se legyen jóbarátod, csak ha alkalom úgy hozza pl. :meghívásos vacsi, de próbálj mindenből l.menteset enni.

2018. aug. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A kemény sajtok és a penészes sajtok laktózmentesek. Trapista, krém és mozzarella sajtból pedig kapható laktózmentes változat pl az auchanban.
2018. aug. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Aldiban a felvágottaknál ki is van írva, hogy laktózmentes, gluténmentes.
2018. aug. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Párom tejérzékeny, de csak a tömény tejes, tejszínes, sajtos dolgokat kerüljük, minden más variálható 1000 féle képen. Hús, köretek, felvágottak, szendvicsek stb. van minden a menüben.
2018. aug. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok laktózérzékeny, de jobban esik kerülnöm a laktózt.


Egyszerűen tejtermékmentes ételeket eszem, plusz kevés érlelt sajtot. Annyi mindent ehetek így is, nincs gondom a változatosság terén (bár mivel húst sem szoktam enni, az állati fehérje nálam a tojás, de sok egyéb korlátom is van egészségtudatosságból s még így is rengetegféle ételt ehetek).


A laktózt a gluténnel egyszerre hagytam el tejtermékes-tésztás időszak után, mégsem volt gond, csak idő kellett, míg rendesen átalakult a repertoárom. Maradtak a zöldség- és tojásételek, egyes sütik, édes krémek, gabona is van sokféle, neked ott a hús is, nasinak vagy kis étkezésnek én szeretem a földimogyorót is... Bőven van mit enni.


Egy ideje visszavettem a glutént, megtanultam remek kenyeret és pogácsát sütni, néha pedig tésztát eszem, ma pl. padlizsános zöldségpörköltet tettem rá, remek (bár némi laktózmentes sajttal még jobb :P).

2018. aug. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi. 🙂
2018. aug. 12. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!