Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Laktózérzékenyek. Ti milyen...

Laktózérzékenyek. Ti milyen ételeket szoktatok enni?

Figyelt kérdés
Nemrég lettem laktózérzékeny és régebben sok tejfölös sajtos ételt ettem és most nem tudom, hogy milyen ételt készíthetnék pl. ebédre vagy vacsorára.

2018. aug. 12. 13:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy laktózérzékenységgel foglalkozó oldalon olvastam: a sajtoknál érdemes megnézni a tápanyagtáblázatot. Ha a cukortartalma 0 (vagy 0,1-0,2), akkor biztosan laktózmentes. Ha több cukor van benne, akkor az valószínűleg laktóz, mert a sajtokba nem kell plusz cukor.

Kivétel a laktózmentesített sajtok, abban a laktáz enzimmel lebontják a laktózt egyszerűbb cukrokra, így marad cukortartalam a sajtnak.


Az említett Aldiban sok jó sajt van, ami önmagában laktózmentes, mert viszonylag normálisan érlelték. A Lidlben is vannak ilyenek. Nekünk nagy kedvencünk a lidlös szeletelt gouda.


Én sajnos annyira laktózérzékeny vagyok, hogy a laktáz tablettával sem tudok meegenni bármit. Pl. egy tejes-tejfölös főzelék meghajt, tök mindegy, mennyi tablettát eszek meg közben/előtte. 10-15 perccel később megy tőle a hasam, és annyi. Tehát én inkább kerülöm a nagyon tejes ételeket. A laktózmentesített tejes/tejfölös dolgokkal ugyanez a bajom.

Remélem, neked nem ennyire súlyos.


UI: valóban vigyázni kell, mert meglepő dolgokban van laktóz. Például sok csípős (chilis) dologban kimondottan laktózt használnak. (Nasikban, chilis kukorica, stb.)

2018. aug. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi. 🙂
2018. aug. 13. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!